В Острозі провели візит «Твоєї країни» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Ллє сильний дощ, але вони не перестають обійматися та жартувати, ховаючись під парасольками. Цього разу програма пішла не за планом: замість квесту містом учасники змушенні йти на квартирник до однієї зі співорганізаторок.

Проект «Твоя країна» в Острозі організовують не вперше. У рамках проекту учасники можуть безкоштовно відвідати нове місто.

«Я дякую вам, що ви такі гнучкі: не змусили нас виконувати заплановану програму, зважаючи на погодні умови», – ділиться враженнями одна з учасниць на вечірній рефлексії.

Цього разу проект «Твоя країна» проходив в Острозі з 21 по 23 вересня. До міста приїхали 9 учасників та учасниць з різних регіонів України. Візит організовував місцевий осередок ФРІ (Фундації регіональних ініціатив) у рамках руху.

Першого дня молодь збирається в академічному парку, щоб познайомитися. Кожен із учасників представляє своє місто. Двоє жителів Києва вирішили по черзі розповісти про плюси та мінуси столиці:

«Найголовніший недолік Києва – величезні потоки людей», – розповідає Богдана.

«Зате тут можна реалізувати свої амбіції», – доповнює Михайло.

Згодом на учасників чекає майстер-клас із театрального мистецтва від Вадима Юрченка, керівника студії «Дивись. Слухай. Відчувай». Він дістає книгу з назвою «Секс та релігія» Даґ Ейстейн Ендшьо.

«Розкрийте випадковий розділ та зачитайте його наче казочку для дітей», – пропонує Вадим.

Охочі читають, слухачі сміються. Такий підхід для обговорення «серйозних» тем виглядає досить незвично.

Ранок другого дня розпочинається з йоги, яку проводить студент НаУ ОА Влад Савін. В аудиторії тихо, учасники зосереджено виконують вправи під супровід мантр – буддистських гімнів.

Далі – Музей книги. Гості, не поспішаючи, переходять із поверху на поверх. Екскурсовод розповідає про «Енеїду» Котляревського та багато інших книг.

«А мені сподобався музей. Екскурсовод доволі цікавий. І жартував влучно», – згодом ділиться враженнями учасниця.

 

Після обіду розпочинається дощ, тому учасники вірішили зігрітися, випивши чаю та поспівавши пісень під гітару.

«Такий атмосферний квартирник вийшов! Я рада, що так сталося, бо я ненавиджу квести», – розповідає одна з учасниць.

Ранок третього дня розпочався з усвідомлення того, що скоро учасники прощатимуться. Перед цим вони відвідують єврейське кладовище, Острозьку академію та Замкову гору.

 

Молодь весь час обіймається, пише одне одному приємні слова на згадку та фотографується.

«Ви ще не поїхали, а я вже сумую», – вигукує одна зі співорганізаторок візиту.

 

Учасники дякують організаторам за візит, запрошують у гості до своїх міст та обіцяють ще повернутися до Острога.

Ольга ВЕРЕЩУК

Фото авторки