Володимир Зеленський приїхав до Острога


В академічному парку почав збиратися натовп. Подекуди можна почути уривки фраз: “А він точно приїде?”, “о котрій це буде?”, “так багато поліцейських…”. На вулиці здебільшого чекають студенти, персонал та деякі викладачі, яких не внесли до закритих списків. Ті ж, кому дозволили потрапити на зустріч, чекають на Президента в актовій залі. І там, і там однаково гамірно.

Традиційна екскурсія територією університету. Після неї у супроводі оплесків, вигуків та десятка охоронців Володимир Зеленський заходить до зали. До нього прикута увага камер кількох обласних і всеукраїнських телеканалів, гостей академії та студентів.

Президент висловлює подяку адміністрації академії за запрошення, згадує про внесок меценатів та про історію ОА.

“Я вперше у своєму житті в Острозькій академії. Я думаю,  що на мене не будуть ображатися місцеві люди, але я про це містечко знаю через вашу академію”, – зазначає Володимир Зеленський.

Знову оплески.

Мені дуже сподобалась екскурсія. Знаєте, тут настрій такий,  не хочеться нікого проганяти”, – жартує президент.

“Хотів би надати такий меседж для людей, які мене зараз чують і бачать по телебаченню. Знаю, що дуже багато працює АЗС у Рівненській області, таких тіньових, незаконних. Хотів би передати: будь ласка, припиніть це робити у найближчі дні. Тому що за цим ми будемо ретельно стежити”, – вже без жартів додає Володимир Зеленський.

Після цього він представив голову Рівненської обласної державної адміністрації Віталія Коваля:

“Як посада дається, так вона й забирається. Сьогодні я її вам даю”,– наголосив Президент.

З промовою виступає вже голова РОДА.

“Сьогодні Рівненщина йде шляхом відкритості, шляхом безкомпромісності, особливо у питаннях корупції, у питаннях легалізації видобутку бурштину, незаконної вирубки наших лісів. Серед пріоритетних задач, які Володимир Олександрович поставив переді мною – це якраз створення робочих місць, залучення інвестицій”, – каже Віталій Коваль.

Завершальне слово говорить ректор університету Ігор Пасічник:

“Це просто неочікувано для українського суспільства, що очільника області представляють не у якихось формальних кабінетах чиновників, а відкрито перед молоддю, а, тим більше, перед студентами”, – зазначає ректор.

Каже ще кілька слів про новий корпус ОА, дякує президентові за візит. Дарує подарунки: мед і два примірники Острозької енциклопедії: один для Володимира Зеленського, а інший для голови РОДА.

“Я розчарований. Коли скликають журналістів, встановлюють металодетектори, а охорона патрулює по всій території, ти очікуєш на щось більше, аніж 20 хвилин, які ні про що не сказали”, – ділиться думкою студент кафедри журналістики Олександр Алексеєнко.