Кабмін дозволив Укртелекому надавати послуги з використанням мереж ТриМоб і Vodafone

Оператори фіксованого зв’язку (Укртелеком) зможуть надавати послуги, використовуючи стільникові мережі (ТриМоб, Vodafone).

Уряд видав постанову, яка фактично дозволяє телекомунікаційним компаніям надавати послуги фіксованого місцевого телефонного зв’язку в межах місцевих мереж з використанням технології дротового і бездротового доступу(ред.—стаціонарні телефони), а також конвергентних (змішаних) мереж. Про це повідомляє Урядовий портал.

Постанову прийняли у зв’язку з  постійними масовими крадіжками та пошкодженням кабелю. У результаті таких дій споживачі телекомунікаційних послуг, а це переважно люди похилого та середнього віку у тому числі малозабезпечені та соціально не захищені верстви населення, на різні періоди часу залишалися без зв’язку. Так, лише у 2018 році на розгляд до Національної комісії, надійшло 5940 звернень з питань тривалої відсутності послуг фіксованого телефонного зв’язку, що вказує на значущість проблеми.

Редактор порталу Liga.TECH Стас Юрасов пояснив, як працюватиме послуга:

За заявкою абонента стаціонарний телефонний апарат замінюється на новий, бездротовий. Його оренда коштує 1 грн/міс. Усередині у нього сім-карта ТриМоб. Картка працює в національному роумінгу мережі Vodafone. Абонентський номер, тарифний план залишаться незмінними. Дзвінки будуть здійснюватися як зі звичайного стаціонарного телефону: номера набираються в національному форматі (з кодом міста); коли йде вихідний дзвінок – співрозмовник бачить номер стаціонарного телефону.

Як повідомляють у відомстві, ніяких проблем з покриттям бути не повинно і настільний радіотелефон можна буде розмістити практично в кожному селі.