Марафон безперервного читання поезії: яким він був?

7-13 червня студенти та викладачі шести вишів України безперервно читали поезії у прямому ефірі. Марафон ініціювали студенти та адміністрація НаУ ОА за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

7 червня. НаУ “Острозька академія”

Розпочали Всеукраїнський марафон студенти Острозької академії. Вони читали поезії  протягом доби з 10 ранку 7 червня. Під час марафону читали вірші українських поетів та переклади європейських класиків українською. Розпочали з поезій Герасима Смотрицького.

“Ми хотіли вкотре заявити, що ОА цінує і поважає українську мову і весь україномовний творчий доробок, залишений вітчизняними і закордонними митцями. А також проявити себе як активний ВНЗ в Студентській раді при Міністерстві інформаційної політики, зокрема, популяризуючи рідну українську мову як невід‘ємну частину Європейської култьтурної спадщини”,

– розповідає нам свіворганізаторка марафону, представниця НаУ ОА у Студраді Міністерства інформаційної політики Олександра Вако.

8 червня. ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет”

Естафету передали студентам Переяслав-Хмельницього державного педагогічного університету. Як повідомляють на сайті закладу, під час марафону читали поезії Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Лесі Українки, Івана Франка.

Фото: https://phdpu.edu.ua/2018/06/08/skovorodynivtsi-pidtrymaly-vseukrayinskyj-poetychnyj-marafon/
9 червня. ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка

Наступного дня поезії читали студенти Полтавського національного технічного університету.

Фото: https://www.facebook.com/university.poltntu/photos/pcb.861426304064007/861426237397347/?type=3&theater
10 червня. Донецький державний університет управління.

Далі поезії читали в Маріуполі, в Донецькому державному університеті управління. Координаторка марафону Євгенія Ковальова повідомила у фейсбуці:

“Перейнявши естафету з Полтави, студенти читатимуть солов’їні вірші протягом 24 годин”.

 11 червня. Львівський національний аграрний університет

Із Маріуполя естафету прийняли у Львові. Студенти та студентки Львівського національного аграрного університету почали читати вірші 11 червня.

12 червня. ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка

Марафон безперервного читання поезії закінчили у столичному університеті – Інституті міжнародних відносин КНУ. Радниця міністра інформаційної політики з питань міжнародної комунікації Марина Соботюк пише, що “студенти сьогодні під гітару навіть наспівували”.

За результатами марафону зафіксували рекорд України з безперервного цілодобового читання поезії українською мовою.

Головне фото