МОЗ планує скасувати виплати за пацієнтів, не прикріплених до сімейного лікаря

Міністерство  охорони здоров’я України хоче скасувати фінансування медзакладів за пацієнтів, які не підписали декларацію з лікарем. Про це повідомляють на сайті Укрінформ.

Про це розповів  заступник міністра МОЗ Павло Ковтонюк.

Є проект постанови щодо скасування виплат за, так званими, “червоними” списками (за пацієнтів, які мешкають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря). Усі кошти, що вивільняться, спрямують на оплату за тих пацієнтів, які обрали свого лікаря. Це стимулює пацієнтів визначатись і підписувати декларації з тими лікарями і у тих закладах, де їм нададуть кращий сервіс. Такі заклади справедливо отримають більше коштів. Проект постанови вивісили на громадське обговорення”, – зазначив заступник міністра.

Також він наголосив, що перехід на нову модель фінансування відбувався поступово, щоб дати можливість пацієнтам обрати лікаря, а медичним закладам перебудувати роботу.

З липня 2018 року медзаклади отримували за договорами з НСЗУ одночасно оплати за пацієнтів, які підписали декларації з лікарями, і за пацієнтів, які мешкають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря”, – пояснив Павло Ковтонюк.

За його словами, якщо держава скасує виплати за пацієнтів по “червоним спискам”, медзаклади з високим рівнем укладення декларацій не відчують різниці в оплаті.

Марія ГУРСЬКА