Наше завдання – побудувати толерантне суспільство – Порошенко відповів на петицію щодо захисту традиційних сімейних цінностей

Президент України Петро Порошенко відповів на петицію «Щодо захисту традиційних сімейних цінностей та інституту сім’ї». Прохання щодо заборони «пропаганди девіантної поведінки та антисімейних ідей», тематичних текстів у ЗМІ та Маршів рівності Президент назвав такими, що суперечать Конституції, питання з виконання державної стратегії щодо захисту сім’ї в Україні доручив проаналізувати та повідомити громадськість прем’єру-міністру Володимиру Гройсману.

«Хочу зазначити, що наше спільне завдання – побудувати толерантне, демократичне та європейське суспільство в Україні», – вказано у відповіді Петра Порошенка на петицію.

Президент зазначає, що 24 стаття Конституції України гарантує всім громадянам і громадянкам рівні права. Стаття 6 ЗУ «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» забороняє будь-які форми дискримінації, зокрема й за ознакою сексуальної орієнтації.

«Отже, будь-які законодавчі ініціативи, спрямовані на обмеження конституційних прав, є неконституційними», – пише Петро Порошенко у відповіді на петицію.

З приводу захисту сім’ї в Україні Президент пише, що в Україні діє постанова ВРУ, яка визначає основні напрямки державної політики у сфері сім’ї: відродження традиційної міцної, працьовитої, економічно спроможної сім’ї на основі нових соціально-економічних відносин, національних традицій; впровадження кращого світового досвіду; заходи щодо захисту інтересів сім’ї та дитини; формування культури планування сім’ї; пропагування авторитету шлюбу.

Також Петро Порошенко пише, що він звертається до Володимира Гройсмана з проханням проаналізувати реалізацію сімейної політики в Україні та поінформувати громадськість про отримані результати.

У лютому на сайті Президента України пастор церкви Євангельських християн Віктор Танцюра створив петицію щодо заборони пропаганди одностаттевості та захисту традиційних сімейних цінностей. У травні петиція набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів.

Детальніше про петицію та погляди представників церкви й правозахисного сектору на неї читайте тут: Петиція на захист «традиційної» сім’ї в Україні: чому зараз і хто на неї нападає.

На фото – хода за традиційні сімейні цінності в Рівному.
Джерело (авторка фото – Юлія Петренко)