Рання діагностика онкозахворювань з 2020 року буде безоплатною

Українці зможуть пройти безкоштовно  ранню діагностику новоутворень з 2020 року. Про це повідомляє Національна служба здоров’я України. 

У НСЗУ наголосили, що інструментальні дослідження для ранньої діагностики онкології – мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія – визначені пріоритетними послугами та будуть безоплатними. Для того, аби пройти обстеження, необхідне направлення сімейного лікаря або іншого лікаря. 

Підставою для проведення  безкоштовних досліджень є й вік пацієнта. Мамографія призначається жінкам від 40 років та старшим, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, цистоскопія, бронхоскопія для пацієнтів від 50 років і старшим, колоноскопія – від 40 років.

Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення онкозахворювань. За даними Національного канцер-реєстру, щорічно близько 140 тисяч українців дізнаються, що у них рак. Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку.

Пацієнти часто звертаються до лікарів, маючи вже запущені форми онкозахворювань. Це впливає як на рівень одужання, так і на вартість лікування. Що раніше виявити хворобу, то більше шансів її успішно вилікувати.

Анастасія ВОЛИНСЬКА