Рівненщина посилила економічні зв’язки з ЄС

Рівненська область посилила торгівельно-економічні зв’язки з європейськими країнами.

Про це говорили від час круглого столу «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки. Презентація результатів у Рівненській області» 8 лютого. Організатором заходу була громадська організація «Школа політичної аналітики «ПОЛІС».

Рівненська область підвищила свої позиції, піднявшись у рейтингу регіонів з 19-го місця до 8-го у 2016 році. На це вплинуло суттєве зростання торговельно-економічних показників.

Найкращі показники області – кількість схвалених експортерів, питома вага експорту та імпорту товарів до країн ЄС, питома вага імпорту послуг з країн ЄС, кількість договорів про двостороннє співробітництво з питань розвитку сільського зеленого туризму, кількість навчальних поїздок з тематики сільського зеленого туризму до держав-членів ЄС.

Показники, над якими варто попрацювати області, – це індекс інвестиційної відкритості регіону для ЄС, індекс інформаційної підтримки. Через збереження тенденцій відтоку інвестиційних коштів.

«Позитивна динаміка Індексу свідчить про посилення торговельно-економічних зв’язків області з країнами ЄС (позиція регіону зросла на 12 пунктів – з 20-го до 8-го місця). Загальне зростання торговельно-економічних показників зумовлене суттєвим збільшенням вільного доступу товарів та послуг українського походження до країн ЄС и навпаки. У 2016 році Рівненська область посіла перше місце за результатами показників «Кількість укладених договорів про двостороннє співробітництво з питань розвитку сільського зеленого туризму між областю та відповідними адміністративно-територіальними одиницями держав-членів ЄС» (3 договори). Попри наявність плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, обласні плани заходів у більшості дублюють національний план заходів. Однак, це зумовлено тим, що план заходів розроблений Кабміном не побудований як індикативний документ з урахуванням регіональних потреб. Хотів би подякувати фахівцям управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції, департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА та головному управлінню статистики у Рівненській області за сприяння у підготовці аналітичного матеріалу, який може стати дороговказом щодо подальшого використання можливостей Асоціації з ЄС»,

– заначив керівник Школи політичної аналітики «ПОЛІС» Віталій Лебедюк.

Захід проводиться в рамках проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Школою політичної аналітики «ПОЛІС» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів.

Інтерактивна презентація результатів дослідження – тут.

За матеріалами, наданими Віталієм Лебедюком