Розпочалась реєстрація на ЗНО-2020 (ІНФОГРАФІКА)

Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання почалась в Україні 3 лютого. Триватиме вона до 24 березня. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки.

Тестування є обов’язковим для учасників, які планують вступати до закладів вищої освіти на бакалавра, а також для учнів 11 класів, які складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

Для реєстрації кандидати мають створити і заповнити реєстраційну картку на сайті УЦОЯО (Український центр оцінювання якості освіти) у розділі “ЗНО/ДПА”. Тоді випускники шкіл 2020 року, студенти професійно-технічних закладів і коледжів повинні підготувати пакет документів та подати його особі, відповідальній за реєстрацію у кожному конкретному закладі.

Випускники минулих років надсилають документи до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Що потрібно для реєстрації?

Копії паспорта, дві фотокартки 3х4 та реєстраційна картка. Важливо, що у паспортах нового зразка (ID-картках) немає серії документа. Тому під час заповнення реєстраційної форми поле “серія” заповнювати не потрібно.

Додаткові умови створять для осіб з особливими освітніми потребами. Наприклад, для людей із вадами опорно-рухового апарату добиратимуть пункти тестування із пандусом і з відповідною туалетною кімнатою.

Для людей із вадами слуху дозволяють мати слуховий апарат або, якщо особа володіє мовою жестів, в аудиторії може працювати сурдоперекладач.

Для осіб із вадами зору є кілька варіантів складання ЗНО: додаткове освітлення, використання лупи, як механічного апарату, тестовий зошит зі збільшеним шрифтом або ж тестовий зошит, надрукований рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Важливо, що цьогоріч такі зошити будуть виготовлятися для тестів із української мови та літератури, математики, історії України та біології.