Швидкість надання медичної допомоги залежать від стану пацієнта – МОЗ

Уряд розділив виклики швидкої медичної допомоги на чотири категорії залежно від стану пацієнта 16 грудня. Про це повідомляє Кабмін.

На брифінгу МОЗ  заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як пояснила, у який термін буде надходити допомога в кожній із категорії. 

За станом здоров’я пацієнта звернення  класифікуються, як :

Критичний стан — зупинка дихання, масивна кровотеча та інші випадки, коли є безпосередня загроза життю людини. “Швидка” має прибути впродовж 10 хвилин.

Екстрені виклики — порушення свідомості та підозра на інфаркт чи інсульт, тобто ті випадки, коли несвоєчасне надання допомоги може призвести до погіршення стану пацієнта. На виклик бригада має приїхати впродовж 20 хвилин.

Неекстрений стан — пацієнт не у критичному стані, але потребує огляду медика. Наприклад, загострення хронічних захворювань. На такі виклики виїжджатиме «швидка», якщо без цього неможливо обійтись.

Непрофільні випадки — коли людина не потребує огляду медика. Диспетчер може надати рекомендації телефоном, чи скерувати до сімейного лікаря.

Головний лікар КНП “Острозького районного центру ПМСД” Олександр Стратюк прокоментував умови  постанови

“На мою думку, вона (ред. – постанова), по суті, діє так і зараз. Неекстрені випадки скеровуються до нас ( ред. – до КНП “Острозького районного центру ПМСД”) : на середніх медичних працівників, на сімейних лікарів. Критичний стан – це, зрозуміло, що відразу приймається рішення і викликається карета швидкої допомоги. Є такі випадки, коли стан не загрозливий для життя – вони скеровуються до сімейного лікаря. Якщо взяти центр ПМСД, то у нас є зв’язок з швидкою допомогою. Скеровуємо до фельдшера того, чи іншого населеного пункту. Вже він оцінює стан і, у разі  потреби, викликає швидку допомогу. Тобто такий поділ, я вважаю, уже відбувається”.

Варто зазначити, що умови виконання постанови передбачено не за місцем проживання пацієнта, тобто нормативний час прибуття швидкої допомоги в сільській та міській місцевостях має бути однаковим.

Марія НІКІТЧУК