Сімейні лікарі зможуть отримати згоду на посмертне донорство

Сімейні лікарі зможуть отримувати згоду на посмертне донорство. Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що лікарі зможуть робити це приблизно з кінця 2019 року.

Цю та інші зміни парламент ухвалив 27 лютого. Вони були додані до закону України про трансплантацію:

  • Використання Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) стане обов’язковим з 1 січня 2020 року. Протягом 2019 року паперові документи будуть єдиною підставою для трансплантації органів.
  • До ЄДІСТ зможуть вносити інформацію сімейні лікарі.
  • Нарада лікарів медзакладу прийматиме рішення про трансплантацію від неживого донора та визначати черговість пацієнтів у списку очікування.
  • Національна служба здоров’я України оплачуватиме послуги з трансплантації. Усі інші функції з організації покладено на окремий Уповноважений орган з питань трансплантації.
  • Розширено перелік осіб, які є близькими родичами. Отже, донорами можуть бути двоюрідні брати і сестри, дядьки, тітки та племінники. Донорами кісткового мозку  можуть бути рідні брати та сестри віком до 18 років.

“Розбіжності у трактуванні нормативних актів, що регулюють трансплантацію в Україні, які деякі лікарі вважали перепоною для здійснення трансплантації, – усунено,”повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Оксана КРИВІЦЬКА