В Україні робитимуть цифрові водійські права та студентські квитки

У Кабінеті міністрів провели робочу нараду щодо створення в Україні системи цифрових водійських посвідчень із QR-кодом та цифрових студентських квитків. У засіданні взяли участь Міністерство цифрової трансформації, Міністерство Освіти та науки, Міністерство внутрішніх справ та голови правління АТ КБ  “ПриватБанк”.

Про це повідомляє Урядовий Портал.

Під час наради сторони підписали Меморандум про співпрацю та впровадження інноваційних державних сервісів в Україні. Згідно з домовленістю уряд планує повноцінний запуск технології SmartID, яка  буде прискорювати процес цифрових послуг.

«Процедура отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) за технологією SmartID забере менше хвилини, її можна буде провести з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету. Клієнти “ПриватБанку” також зможуть скористатись цією послугою завдяки ідентифікації за паспортом та ІПН(ідентифікаційний код)”, – пояснили в Міністерстві цифрової трансформації.

Впровадження цифрового посвідчення водія з QR-кодом та цифрового студентського квитка  поки що буде лише експериментальним. Однак, функції цих документів повинні розширитися.

«Функціонал електронного студентського наповнюється, виходячи з потреб навчального закладу і його студентів. Зараз це – експеримент, але згодом можливий повний перехід на генерацію студентського тільки в смартфоні і можливість мінімізувати або повністю відмовитися від друку пластикового посвідчення”, – зазначили у Кабміні.

Надія КРИВКО