Уряд призначив стипендії на честь Героїв Небесної сотні для науковців

Кабінет Міністрів України призначив нові наукові стипендії на честь Героїв Небесної сотні. Стипендії можуть отримати молоді вчені – аспіранти, наукові та науково-педагогічні працівники, докторанти вишів і наукових установ.

Державні виплати започатковані на честь: Дмитра Максимова, Назарія Войтовича, Романа Гурика, Устима Голоднюка та Юрія Поправки.

Щороку 21 листопада у кожній з визначених номінацій призначатимуть по 5 стипендій, термін яких – один рік. Розмір стипендії для працездатних осіб становитиме два прожиткових мінімуми (близько 3,5 тисяч гривень). Виплата буде додатковою до академічних стипендій, надбавок та доплат, посадового окладу.

«Дуже знаково, що це рішення Уряд прийняв саме сьогодні, в День Гідності та Свободи. Завдяки тому, що запрацює ще один канал підтримки молодих вчених, ми зможемо залучати більше молоді до науки, дати більше коштів нашим талановитим дослідникам. І водночас так ми зможемо віддати шану тим героям, що полягли за нашу свободу»,

– прокоментувала міністерка освіти Лілія Гриневич

Щоб отримати стипендію, науковець обов’язково повинен мати вагомі наукові результати з певної галузі, що підтверджуються монографіями, науковими статтями, зокрема в базах Web of Science, Index Copernicus, Scoups.

Надія КРИВКО

Фото