В Україні можуть обладнати дефібриляторами людні місця

У МОЗ висунули для громадського обговорення  проект наказу щодо облаштування у людних місцях аптечок та дефібриляторів. Встановлювати автоматичні зовнішні дефібрилятори пропонують у місцях, де збирається більше двохсот людей.

“В місцях масового перебування людей є великий ризик травмувань, у тому числі значної кількості людей у разі виникнення надзвичайної ситуації, більша ймовірність раптової зупинки серця… Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Управління екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України або в електронному вигляді на адресу: [email protected]”, – зазначається в наказі.

Аптечки будуть трьох типів:

  • для території, де може одночасно перебувати близько 300 людей (укомплектовані бинтами, лейкопластирами, медичними рукавичками, термоковдрою та клапаном для штучної вентиляції легень)
  • для місць, де збирається не більше, ніж 200 людей: заклади освіти, торговельно-розважальні центри, будівельні майданчики, автозаправні станції (з додатковим засобом для зупинки кровотечі, термометром та атравматичними ножицями)
  • для території, де перебуває не більше, ніж 1000 людей (у комплект додаються лікарські засоби та дефібрилятор)

Однак, якщо у місці збирається більше 1000 людей, там облаштовуватимуть кілька наборів з дефібриляторами.

У проекті вказується, що у таких місцях будуть навчені люди, які зможуть надати допомогу. З інструкцією надання першої медичної допомоги та використанням дефібрилятора можна ознайомитися за посиланням.

У людних місцях встановлюватимуть автоматичні дефібрилятори, оскільки ними просто користуватися. Вони мають голосове меню і вмикають заряд лише, зафіксувавши порушення серцевого ритму.

Місце розташування дефібрилятора позначаимуть спеціальною наклейкою.