В Україні запровадили адаптивний карантин

Кабінет міністрів повертає адаптивний карантин, який передбачає поділ регіонів України на чотири зони в залежності від епідемічної ситуації. Таке рішення уряд прийняв на засіданні 17 лютого.

Адаптивний карантин почне діяти з 24 лютого. Регіони пропонують поділяти на “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” та “червону” зони.

“Як і влітку, передбачається чотири рівні епідемічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення. Хочу підкреслити, що рішення набуде чинності за тиждень, тому всі українці матимуть змогу завчасно з ним ознайомитись”, — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Зелений” рівень можуть запровадити в усій Україні, якщо:

 • рівень захворюваності на ГРВІ та грип щонайменше у 13 областях не перевищуватиме 50% від епідпорогу, передбаченого для цієї області;
 • коефіцієнт виявлених випадків COVID-19 не перевищуватиме 5% від кількості тестувань.

“Жовтий” рівень автоматично запроваджують для всієї країни. У цій зоні лишатимуться ті обмеження, які діють зараз, але з певними пом’якшеннями:

 • дозволять масові заходи, якщо для однієї людини є 4 м² або заповненість залу до 50%;
 • дозволять відвідувати заклади освіти групами понад 20 людей;
 • заклади харчування зможуть працювати до 0:00 (наразі до 23:00);
 • глядачам дозволять відвідувати матчі командних видів спорту, але заповненість місць має бути до 50%. Саме це пом’якшення почне діяти з 18 лютого.

“Помаранчевий” рівень не передбачає посилення карантину. Цей рівень можуть запроваджувати, якщо в регіоні упродовж тижня є перевищення по одному з цих показників:

 • завантаженість ліжок з киснем в регіоні більша за 65%;
 • понад 60 госпіталізацій з COVID-19 або з підозрою на захворювання на 100 тисяч населення протягом 7 днів;
 • зростання кількості госпіталізацій в регіоні на понад 50% за тиждень;
 • менш ніж 300 ПЛР-тестувань та тестів на антиген за 7 днів на 100 тисяч населення;
 • коефіцієнт виявлених випадків коронавірусу серед протестованих більший за 20%.

В Кабміні зазначили, що на цьому рівні органи місцевої влади можуть вводити додаткові обмежувальні заходи для запобігання поширенню інфекції.

“Червоний” рівень запроваджуватимуть, якщо упродовж 3 днів поспіль буде перевищення хоча б двох показників.

Як повідомляє Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, на цьому рівні вводитимуться жорсткі карантинні обмеження, за прикладом січневого карантину.

“Запроваджує червоний рівень Державна комісія з питань ТЕБ (техногенної безпеки – ред.) та НС (надзвичайних ситуацій – ред.). Він має бути введений на території регіону протягом 48 годин після запровадження”, — наголошує Максим Степанов.

Варто зазначити, що крім запровадження адаптивного карантину, уряд продовжив дію загальнонаціонального карантину до 30 квітня.
До 23 листопада Острог був у “червоній” зоні.

Сергій ДАВИДЮК