За неносіння масок у публічних місцях будуть штрафувати

Штрафи за неносіння масок у громадських місцях запровадили в Україні 6 листопада. Про це повідомляє Верховна Рада України

За цим законопроєктом більше не можна буде знаходитись у громадському транспорті і спорудах без распіратора чи захисної маски під час дії карантину. За це передбачено штраф від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів, тобто від 170 до 255 грн.

Регулювати ситуацію та накладати штрафи зможуть органи внутрішніх справ, Національна поліція, уповноважений орган охорони здоров’я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування

“Це великий плюс, що законодавець не робив прив’язки до «громадського місця», тому що досі єдине визначення «громадського місця» на рівні закону наведено лише в Законі «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Там зазначено, що громадським місцем є частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

А от що стосується «громадських місць» в контексті дотримання масочного режиму, то, для прикладу, Міністерство охорони здоров’я сюди ще «додає» транспорт загального користування, стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів тощо. І це логічно, бо якщо на вулиці, зупинці громадського транспорту чи в парку є можливість вжити заходи для дотримання соціальної дистанції, то в громадському транспорті чи в магазині це зробити значно важче.

Тому, ні, на зупинках штрафувати не повинні

Якщо протокол про адмінправопорушення складатиме уповноважена посадова особа виконавчого комітету місцевої ради, то на порушника очікуватиме ще розгляд його справи на засіданні виконавчого комітету. Натомість в разі накладення штрафу працівниками поліції – вони можуть винести постанову одразу на місці.

Таким чином, з судом доведеться мати справу лише тоді, коли виникне потреба в оскарженні штрафу”, – повідомляє адвокатка (або керуюча Адвокатського бюро “Юлії Хмарук”) Юлія Хмарук. 

Повідомляємо, що за законопроєкт №3891 проголосували 262 депутати.

Єва Коритна