Зросла відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки

Під час засідання уряд ухвалив рішення про підвищення штрафів за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки. Про це повідомляє прем’єр-міністр України Олексій Гончарук у своєму телеграм-каналі.

“Посилення відповідальності має підвищити рівень правової і громадянської свідомості посадових осіб і громадян, а також зменшити кількість правопорушень, що становлять загрозу життю і здоров’ю людей”, — пише прем’єр-міністр.

Раніше мінімальний штраф за порушення вимог пожежної безпеки становив 8,5 гривень для громадян та 34 гривні — для посадовців. А тепер він зріс до 510-ти гривень.

Водночас, максимальний штраф за таке ж порушення — 8500 гривень, замість 119-ти гривень для громадян та 170-ти  — для чиновників.

Окрім того, за безпідставний виклик поліції, швидкої чи аварійних служб доведеться сплатити штраф від 3400 гривень до 10 200 гривень.

Також запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, які призвели до аварії чи іншої небезпечної події з тяжкими наслідками.

Вероніка ЦИКАЛЮК