З’явилася нова українська монета: на ній – Донецький аеропорт

Нову українську монету запустив Національний банк України 30 січня. Її номінал – 10 гривень.

 

Монета присвячена захисникам Донецького аеропорту:

“… вшануванню мужності та героїзму захисників Донецького аеропорту – “кіборгам”, які обороняли його протягом 242 днів, що стало символом самовідданої боротьби за територіальну цілісність України”,вказують на офіційному сайті Нацбанку.

Монета є пам’ятною. Виготовлена зі сплаву на основі цинку. Роздрібна ціна монети відповідає її номіналу – 10 гривень. Її тираж – 1 000 000 штук.

На лицьовому боці монети (аверсі) розміщено: напис УКРАЇНА, рік карбування монети (2018) та малий Державний Герб України; у центрі монети – дві чоловічі руки зі зброєю різних епох (за інформацією Нацбанку  – це символ захисників України різних часів). Біля малого гербу –  написи: ЗА ЧЕСТЬ! ЗА СЛАВУ! ЗА НАРОД! Унизу ліворуч вказано номінал монети (10 грн) на стилізованому щиті. Також на монеті є логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На зворотньому боці монети (реверсі) зображено: обличчя захисника аеропорту на фоні напівзруйнованої вежі Донецького аеропорту. На вежі розміщено український прапор. На правому боці монети – прострілена металева конструкція з вертикальним написом “КІБОРГИ” та тривалістю боїв зо Донецький аеропорт. 

Пам’ятні монети пускають зазвичай в пам’ять про певну подію. За час незалежності Україна випустила 767 пам’ятних та ювілейних монет.

головне фото