Острог виходить із “червоної” зони: що це означає?

“Червоний” рівень епідемічної небезпеки скасують на Рівненщині 7 грудня. Відзавтра регіон перейде до “жовтої” зони. Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляють на сайті Рівненської ОДА.

Причиною послаблення карантинних умов на Рівненщині стала стабілізація показників щодо COVID-19. За останній тиждень заповненість “ковідних” закладів зменшилася з 47% до 40,3%. 

Також із 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину, які Уряд ухвалив минулого тижня. Стосуватимуться вони, у першу чергу, невакцинованих українців. 

Які обмеження передбачає “жовтий” рівень епіднебезпеки?

Згідно з новими карантинними правилами, “жовтий” рівень епідеміологічної небезпеки передбачає ряд обмежень:

Обмеження не діють, якщо всі співробітники закладу мають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, чинний негативний тест чи сертифікат про одужання.

Відвідувати заклади дозволяється лише людям, які також отримали принаймні одну дозу вакцини. Окрім документа про вакцинацію, для відвідування закладу підійде і чинний негативний тест або сертифікат про одужання.


Також від 6 грудня всі заклади мають перевіряти наявність COVID-документів як у співробітників, так і у відвідувачів.

 

“Таким чином, для невакцинованих на Рівненщині діятимуть усі правила, характерні для «червоної» зони. Тобто їм не можна буде відвідувати кафе, кінотеатри, спортивні заклади. Важливо зберегти життя людей та зменшити навантаження на медичні заклади. Тому вкотре закликаю жителів області прийти та провакцинуватися, щоб повною мірою користуватися усіма послугами та сервісами”, — коментує голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Нагадаємо, що Рівненська область перейшла до “червоної” зони 23 листопада. Тоді причиною переходу стали повільні темпи вакцинації проти COVID-19 і тенденція до подальшого погіршення епідситуації.

Роман МЕЛЬНИК

Інфографіка: Таїсія САВОШ