Одного разу ми прокинемось в іншій державі: зберігаймо спокій

Ворог несе великі втрати. Слава ЗСУ

Це я бачу одразу після публікації попередньої колонки у фейсбуці офіцера ЗСУ.

З Острога вже були повідомлення, що інформація про формування захисту в місті у читачів\читачок викликає паніку. Я й так намагаюсь писати поменше інформації з цього регіону й взагалі не писати все, що чую. Хоч усе перевіряється, а припущення позиціонується припущеннями, а не фактами (хоч таких і не було).

На Хмельниччині досі співають пташки.

За Щастя знову б′ються. І за Станицю Луганську. Нараз вони під контролем української армії й, за повідомленнями ЗСУ, в цьому напряму вороги несуть суттєві втрати. Також бойовики обстріляли район Маріуполя, пошкоджено будинки.

…але не може ж Щастя дістатися такій країні, як росія. країні, де нещасливі люди.

О 15:45 Київська міська державна адміністрація повідомила про зафіксовану повітряну загрозу. Попереджають про сирени. Згодом там і на Черкащині запровадили комендантську годину, а потім ще у низці областей.

Державна прикордонна служба близько 15:40 проінформувала про збільшення інтенсивності руху на західному кордоні: “Наразі жодних обмежень щодо виїзду громадян і громадянок України за кордон, за вийнятком визначених законодавством випадків, немає“.

Все ж таки не послухали і поклали закордонні паспорти поверх українських. Я свій таки залишу на поличці (на верх журналістське посвідчення, під нього український паспорт).

За повідомленнями колег-журналістів із Луцька, у них наразі тихо (повідомляли до 17 вечора).

За повідомленням колежанки-журналістки із Львівщини (повідомляла до 17 вечора), в Стрию літаки — там є військова база.

Колега-журналіст зі Львова пише (написав до 17 вечора), що в них все відносно спокійно:

Хтось виїжджає з рюкзаками, а хтось спокійно себе почуває. Всі в напрузі, гадаю, але без паніки“.

Сповіщень з різних міст стає менше. Раніше на “як ти?” відповідали повідомленнями про обставини та події. Тепер ж закликають триматися та вгамоють вже мою напругу. Із колегами та колежанками з різних міст намагаємось не обговорювати новини. Хіба сповіщати про фейки. Навіть не обговорюємо чогось більш втішного, але знаємо, що якщо є новина добра, то всім нам стає спокійніше.

О 16:03 офіцер ЗСУ повідомив, що на Сумщині “Джавелінами” спалили 15 танків: “А, може, то на метал люди око накинули, за один танк можна 300К отримать…“. (Хоч офіцер це пише публічно, я не буду давати покликання на його сторінку, якщо дуже цікаво, пишіть в особисті, поділюсь — ред.)

Херсонська ОДА близько 16:30 повідомила, що Генічевський район Херсонщини перейшов під контроль загарбників. Військова техніка перебуває й в інших районах області.

А близько 17:45 головнокомандувач ЗСУ поширив інформацію та фото про те, що під Черніговом у полон здався цілий розвідувальний взвод 74 мотострілкової бригади. Головнокомандувач також опублікував пряму мову одного з полонених, де той розповів, що “воювати вони не збирались, а збирали інформацію”.

На Рівненщині наразі провели брифінг щодо ситуації, яка складається.

Голова ОДА Віталій Коваль оголосив комендантську годину. З 22 вечора до 6 ранку.

Також під час брифінгу ОДА начальник поліції області Олексій Камишанський закликав замальовувати, ліквідовувати зелені хрести на дорогах, якщо ви такі побачите. Для ліквідації таких знаків також можна звертатися в поліцію та ДСНС. Такі зелені хрести — це “знаки нападника, які можуть свідчити про роботу диверсійних груп”.

Цю колонку (матеріал, відповідальність за який несу я, а не редакція) затримувала, аби перевірити всі неофіційні повідомлення двічі, а то й тричі й повторно опитати колег і колежанок, чи нічого не змінилося в їх містах.

Останні повідомлення надсилають стосовно російського десанту. Офіцер ЗСУ теж пише в своєму фейсбуці, що готові їх відбивати. Але наразі без сповіщень. Новини говорять про захоплену ЧАЕС.

На Хмельниччині птахи вже сплять і не співають. Тільки собака гавкає, як, в принципі, гавкає завжди.

В моєму будинку обговорюють, чи писати щось родичам і родичкам з росії. Ловлю себе на думці, що теж мала таку думку. Думку не писати. Написала б лише тим, хто виходив на мітинг проти війни.

За хвилину до публікації головнокомандувач у фейсбуці дякує дорогим бойовим друзям, які сьогодні в строю боронять нашу землю. Таке тепле його ДЯКУЮ. І ми дякуємо! Впевнена, всі ми дякуємо! Така вдячність заповнює пустки.

Слава Україні!