З ким подружилися і про що шкодуємо: яким був 2021 для Острог Інфо

Після Нового року редакція Острог Інфо в роз’їздах. То поки я їхала додому, в дорозі не було зв’язку й був час подумати над підсумками. 

Рік запам’ятовується тим, чим він закінчується. Але я пропоную пригадати трохи більше. 

Про що писали найбільше і як “подружилися” з Водоканалом

Якщо згадувати, про що в 2021-му ми писали найбільше, то це “соціалочка”: тарифи, пенсії, зарплати, виплати тощо. Але в 2022 це все теж буде.

Часто ще писали про медицину, бо ковідні часи й поширення поліомієліту та грипу того вимагали.

Ми також бралися за екологічну журналістику. Знайшли у Водоканалі людину, яка нам не нагрубила, й написали статтю про проблеми зі сміттям у Острозі та про сортування сміття.

Про Водоканал, до речі — до кінця року таки вдалося налагодити непоганий зв’язок із ним.

Я пам’ятаю, коли починала писати в Острог Інфо, то мені нагрубив працівник Водоканалу. Тоді я в новині так і написала, що він неприємним тоном сказав те-то, те-то і, не вислухавши, кинув слухавку. Тодішня редакторка це з новини забрала.

Тому одного разу (в листопаді) довелося подзвонити і сказати “може, ви скажете нарешті, хто у вас відповідає за комунікацію, бо всім журналістам і журналісткам ви не можете нормально відповісти”. Працівниця скинула все на директора. Не знаю, чи він цьому радий, але варто віддати належне: з того часу кілька місяців ми маємо нормальні відповіді на дзвінки, що б там не було. Востаннє він ще й запросив мене на встановлення ялинки в наступному році.

Налагодження зв’язку з поліцією

Налагодження зв’язку з поліцією стало ще одним полегшенням.

Бо раніше в моєму досвіді була лише одна історія спілкування з поліцією ще з 2020 року, коли я проходила випробувальний термін до Острог Інфо. 

Мені потрібно було написати новину про те, що помер депутат попереднього скликання Григорій Аршинов. Спочатку зателефонувала до лікарні, але на кілька моїх дзвінків ніхто не відповідав. Тоді редакторка дала мені номер на той час начальника поліції в Острозі Едуарда Холода. В той час я саме поверталася з дому в Острог, і автобус наш зупинився в Нетішині. Не було на чому записати коментар, а в кишені знайшла якийсь чи фіолетовий, чи червоний олівець, який там чомусь лежав. Й потім вже дівчина, яка сиділа поряд, запитала, що я шукаю, і дала мені свій чек, щоб я на ньому записала, що треба.  

Чи з другого, чи з третього разу Едуард Холод підняв слухавку й на моє прохання підтвердити смерть людини сказав: “Так він помер своєю смертю, до чого тут поліція” (якщо я могла переплутати якесь слово в прямій мові, то зміст все одно передала точний). 

Так як хотілося все таки нормального підтвердження, вирішила зателефонувати ще прес секретарці з Рівненської обласної поліції Марії Юстицькій. Вона не знала нічого про Григорія Аршинова, але їй вдалося отримати відповідь від лікарні й вже офіційно підтвердити від поліції смерть мецената. 

Після того випадку хтось з редакції кілька разів ще телефонував у поліцію з інших питань, але я не пам’ятаю, щоб хтось отримував конкретні відповіді.  

До 2020 року доля відносин Острог інфо та поліції мені невідома. Але зараз зв’язок є (як і з Водоканалом, це розпочалось у листопаді), й насправді це можна вважати досягненням. 

Про конкурс на посаду керівника районної лікарні

Усі ці налагодження зв’язків якось відбувалися під кінець року. Так само, як і серія матеріалів, які “зайшли” аудиторії найбільше, судячи з переглядів, — про конкурс на посаду керівника багатопрофільної лікарні.

Повертатися до всіх подій не хочеться. Це просто період, коли одночасно можна було відчути вашу, читацьку, недовіру й, разом із тим, через короткий проміжок часу — підтримку.

Я досі шкодую, що не написала заяву про перешкоджання діяльності за статтею 171 Кримінального кодексу. Обіцяю наступного разу ні у кого з цього приводу не питати поради. Бо неодноразово чула від юристів та колег “це нічого не змінить, раджу не писати, бо заява просто лежатиме”. Й сама була більше зайнята виясненням порушень конкурсу, а не своїх прав. Хоча єдина Анна Калаур, представниця Інституту масової інформації в Рівненській області казала мені, що навіть, якщо заява просто лежатиме, то хай лежить, але щоб написала. 

Тепер дійсно думаю, що хай би собі й лежала. 

Але вже не про те. Головне, аби на повторному конкурсі комісія врахувала всі помилки.

До речі, в грудні 2020 року був мітинг працівників та працівниць психіатричної лікарні, а в грудні 2021 року — порушення на конкурсі щодо призначення керівника багатопрофільної лікарні. То хочеться вірити, що не це закономірність і ніхто не чіпатиме жодну лікарню цього року.

Про нас і академію

Коротко про відносини з Острозькою академією. Без конкретних випадків.

Усі журналісти й журналістки нашої редакції навчаються на спеціальності “Журналістика” в цьому університеті. Але ми не студентське видання! Це важливо. Ми не піарники академії. Хоча, за повідомленнями джерел Острог Інфо, наближених до керівництва академії, саме цього адміністрація й хоче, та і як по-іншому пояснити, що й кафедра наша тепер не тільки журналістики, але й піару. І тут, я думаю, є відповідь, чому ми її не піаримо, як того зачасту й хочете ви. Ми прагнемо об’єктивності.  

Тому одна справа любити академію, бо там твої друзі й роки юності, інша справа — знати й відчувати ставлення до журналістів і журналісток у її стінах.

Наші висновки й прагнення

На фоні скандалів, інтриг забувається хороше. Більшість читачів і читачок, напевно, забули, як раділи статусу Молодіжної столиці, перемогам у творчих та спортивних конкурсах маленьких і дорослих острожан та острожанок. Коли ми вперше подумали, що останнім часом мало відбулося чогось доброго, то почали працювати над створенням “добрих” постів у соцмережаж із маленькими репортажиками і яскравими картинками міста.

Потім ще задумалися над створенням “доброго” матеріалу перед Новим роком, але дехто з читачів все одно сказав “та кому це треба”. Така реакція, якщо чесно, розчаровує, бо журналісти й журналістки не прагнуть одних лише скандалів, інтриг чи сенсацій, як зачасту читачам та читачкам може здаватися. Просимо розуміти, що інформація цінна і якщо вона позитивна, і якщо негативна, аби була тільки правдивою, корисною та підтвердженою. 

Утім цей рік обіцяє бути непростим, бо поки ми писали для вас, як підготуватися до свят, і поки ви готувалися до свят, я ще мала не одну зустріч в останні дні року, і кожна стосувалася абсолютно різних тем. І через те, що Острог Інфо саме створює собі графік, вихідних найближчим часом не планується. 

Тому суперпланів на цей рік ми не будували. Наші джерела самі побудували їх, надавши купу інформації наперед.

Ми віримо, що зможемо вдосконалювати журналістику Острога й надалі. Ми віримо, що у нас вистачить на це сил та терпіння, бо ми попросили їх у Святого Миколая, коли він відвідав відкриття ялинки в Острозі 19 грудня.

Запрошуємо доєднуватися до наших сторінок в інстаграмі, фейсбуці та телеграмі, щоб нічого не пропускати. 

Дякуємо вам усією редакцією, що ви з нами і в доброму, і в поганому настроях.

Фото з останньої планірки Острог Інфо в 2021 році