В Острозькій академії відкриють фотовиставку загиблого військового Максима Бурди

Воєнну фотовиставку робіт загиблого воїна Максима Бурди відкриють 1 травня о 15:30 у холі нового корпусу Острозької академії.

Максим — ковельський фотограф та колишній студент «Журналістики» в ОА. Він загинув у Бахмуті в січні цього року, виконуючи бойове завдання. 

“Спочатку планується виступ ректора, друзів Максима. Я теж буду розповідати про концепцію фотовиставки, мотиви, і про те, чому ми її робимо. Починається вона з ознайомчих фото, а далі перейде у складнішу фазу — коли Максим уже перебував у Бахмуті. Більше про хронологію розповімо на самому відкритті”, — ділиться одна з організаторок, дівчина Максима Марія Лукашук.

Вона розповідає, що підготовка до виставки тривала майже 2 місяці. Упродовж цього часу вони з командою підбирали фото, давали їм назви, шукали якісний друк. Світлини друкували у Києві. 

“Максим мріяв після повернення з війни організувати виставку своїх воєнних фотографій. Ми не могли просто так залишити це і хочемо, аби його роботи побачило якомога більше людей, тому після Острога плануємо виставки і в інших містах України”, — каже Марія.

Анастасія Хеленюк — директорка Музею історії Острозької академії додає, що вільно відвідати експозицію можна впродовж двох тижнів — до 12 травня. Команда скомпонувала її у холі, аби вона була в найбільш доступному місці і всі охочі могли оглянути виставку у зручний час, каже вона.

“Красиві та дуже емоційні світлини Максима, якого ми всі пам’ятаємо і з болем усвідомлюємо втрату. Максим був таким, як його роботи. Хлопці на фото такі ж світлі та щирі, потрібно допомагати їм якомога більше!”, — наголошує Хеленюк.

Оксана ПАЛАЄВСЬКА