Що робитиме на посаді новообраний ГБС? (ІНТЕРВ’Ю)

14 березня Богдан Михальчук переміг на виборах голови Братства спудеїв з відривом у 3 голоси. Зараз він пройшов інавгурацію та сформував команду. Про його плани, функції студентського самоврядування та Кодекс доброчесності говоримо з Богданом в інтерв’ю.

Богдан розповідає, що вирішив подати свою кандидатуру, бо хотів покращити роботу Братства:

“Думаю, що роботу БС потрібно зосереджувати не тільки на Культурно-мистецькому центрі, але й на співпраці з іншими студентськими організаціями. Також, планую запрошувати до нас класних особистостей, щоб допомагати студентам розвиватися не лише творчо, але й спеціалізовано”.

– Як ти оцінюєш явку студентів на вибори?

“Оцінюю трохи негативно, бо вона була низька, але вважаю нашим обов’язком змотивувати студентів проявляти активність. Щоб вони відчували, що БС – це потрібний орган у їхньому житті. Така явка – у першу чергу провина самого Братства”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поговоримо про зраду: чому ми – (не) еліта

У першу чергу нова команда БС буде спілкуватися з першокурсниками, щоб донести їм свою позицію та показати, що Братство – відкрита організація. Також, Богдан планує провести кілька семінарів з цікавими гостями та викладачами ОА і продовжувати співпрацювати з організацією “Україна без сміття”.

 

– Говорять про те, що Братство спудеїв перетворилося на культмас та не захищає права студенства.

“Насамперед, Братство – це студентське самоврядування, і якщо студенти вважають, що їхні права порушують, БС повинно займати чітку позицію та, однозначно, захищати ці права.”

– Голова БС отримує зарплатню від адміністрації університету. Чи може тоді Братство бути повністю незалежним?

“Особисто я не думаю, що якщо ми маємо якісь фінансові зобов’язання з адміністрацією, це якось буде впливати на наші стосунки з ними. Я абсолютно не налаштований сваритися з адміністрацією. Думаю, що питання можна вирішувати правильним шляхом”.

– Але якщо буде ситуація, коли адміністрація абсолютно проти студента, і він вважає, що його права порушили, Братство все одно захищатиме його інтереси?

“Якщо студенти займуть певну позицію, Братство буде зобов’язане зібрати Колегію*, вислухати студентів та проголосувати. Ми будемо відстоювати те рішення, яке приймуть студенти, бо ми – студентське самоврядування”.

*до складу Колегії БС входять студдекани кожного факультету.

Те ж стосується і Кодексу академічної доброчесності. Богдан не вважає, що положення Кодексу якось порушують права студентства, але рекомендує студентам висловлювати свої зауваження:

“У понеділок о 5 годині збирається Колегія. Ви можете прийти, висловити свою думку, а ми її почуємо і донесемо до адміністрації”.

Ще одна з проблем студентства – загальна пасивність. ГБС вважає, що головна причина цього – мала проінформованість. Він планує модернізувати сайт Братства протягом місяця, спілкуватися зі студентами та звітувати про свою роботу.

“І, насамперед, потрібно проводити ті заходи, які цікаві студентам. Бо якщо це нецікаво, ніхто туди не прийде”.

– Адміністрація ОА так не вважає, коли “добровільно-примусово” залучає студентство до заходів. Чи може БС впливати на це?

“Ми можемо висловлювати свою думку та просити адміністрацію не примушувати студентів ходити на заходи. Хоча особисто я таких випадків на своєму факультеті не знаю”.

Марія ОЧЕРЕТЯНА

Фото: Анна ДІКУН

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чого досягнув минулий ГБС: інтерв’ю із Сергієм Дорошем