Що розповіли учасниці конкурсу “Гальшка-2019”?

Гальшку-2019 обрали в Острозькій академії  28 березня.

У конкурсі взяли участь шість представниць – по одній від кожного факультету.
Звання Гальшки-2019 отримала студентка Гуманітарного факультету – Антоніна Ніконюк. Однак, ми поспілкувалися окремо з кожною представницею


Антоніна Ніконюк – представниця Гуманітарного факультету, переможниця конкурсу «Гальшка-2019», а також номінації «Панна Грація».

– Чому ви вирішили взяти участь у конкурсі Гальшка-2019?

– Насправді, завжди мріяла взяти участь у конкурсі такого типу, де можна максимально проявити себе та перевірити, на що здатен. Я ніколи не хвилююся, коли мені потрібно танцювати: у такі моменти я відчуваю себе впевнено та розкуто, і навіть якщо відбуваються якісь несподіванки, це все одно не зіб’є мене з пантелику. Я точно знала, що моя команда відпрацює на всі 100%. До речі, говорити на сцені –  мій перший досвід.

– Як проходила підготовка до конкурсу?

–  Одним словом – наполегливо. Працюємо усією командою на досягнення хорошого результату. Напевне, це найважливіше – відчувати підтримку та готовність тих, хто поряд, на будь-які експерименти.

– Як ви бачите тогочасну Гальшку Острозьку?

–  Гальшка – це добро, чуйність, стійкість, безкорисливість та самопожертва. Це жінка, сильна духом. Це достойний приклад для наслідування. Тому я без сумніву можу сказати, що варто пам’ятати про її постать впродовж років.

Людмила Савінська – факультет романо-германських мов, переможниця у номінаціях «Панна Глядацьких симпатій» та «Панна Артистичність».

– Чому ви вирішили взяти участь у конкурсі Гальшка-2019?

– Ще на першому курсі, коли тільки дізналась, що в академії є такий конкурс – одразу поставила собі за ціль взяти в ньому участь. Насправді не було якоїсь вагомої причини, я просто знала, що я повинна там бути і представляти образ Гальшки. Було якоюсь маленькою мрією, а зараз розумію, що ось воно, все так, як я і задумувала, афірмації спрацювали.

– Як проходила підготовка до конкурсу?

– Наша підготовка почалась ще у жовтні, але це скоріше була якась духовна підготовка. З січня все було дуже плавно і повільно, але вже продуктивно, а от останній місяць ми почали потужно вкладати всі свої сили у підготовку.

– Як ви бачите тогочасну Гальшку Острозьку?

– Чомусь так багато людей вважають, що Гальшка була трагічною постаттю, адже «Чорна княжна» і все таке, але особисто я думаю, що вона все ж була надзвичайно мудрою і вміла черпати натхнення та жагу від життя.

Оксана Веретильник – представниця інституту права ім. І. Малиновського, переможниця у номінації  «Панна Екстраординарність»

– Чому ви вирішили взяти участь у конкурсі Гальшка-2019?

– Хотіла спробувати себе у чомусь новому. Насправді, за всі 3 курси навчання у ОА, жодного разу не була на цьому конкурсі, а тут я – Веретильник Оксана -учасниця конкурсу «Гальшка 2019»

– Як проходила підготовка до конкурсу?

– Підготовка пройшла чудово, трішки хвилювалась перед такою публікою, але змогла себе заспокоїти, адже в мене була неймовірна підтримка.

  • Як ви бачите тогочасну Гальшку Острозьку?

– У свої 3 конкурси я вклала свою душу, я максимально намагалась відтворити ту Гальшку, яка живе у 2019 році.

Павліна Сваричевська – представниця факультету міжнародних відносин, переможниця у номінації «Елегантність»

– Чому ви вирішили взяти участь у конкурсі Гальшка-2019?

– Я завжди хотіла піти на університетський конкурс краси, ще навіть до того, як вступила до ОА. Була от в мене така собі мрія. Але в ОА зовсім нестандартний конкурс краси, тут потрібна потужна команда, щоб підготувати справді гідний конкурс. І от нарешті зібрались навколо мене люди, які були готові разом взяти участь у цьому конкурсі.

– Як проходила підготовка до конкурсу?

– Підготовка, як бачите, проходила напружено, от навіть вчора ні хвилини не було, щоб подивитись повідомлення. Але я дуже задоволена командою, ми всі виклались на повну. Весь цей конкурс став величезним досвідом для всіх нас. Також він познайомив мене з неймовірними людьми, я дуже вдячна академії за цю можливість і, звісно ж, вдячна своїй команді за підтримку, ідеї та їхню титанічну роботу!

– Як ви бачите тогочасну Гальшку Острозьку?

 – А от про тогочасну Гальшку – ніхто ж точно не знає, якою вона була. Але для мене вона однозначно постає сильною жінкою, яка, незважаючи на свою тяжку долю, прагнула залишити після себе щось більше, аніж красиву історію про нещасливе кохання.


Юлія Герасимчук – представниця економічного факультету, переможниця у номінації «Панна Вишуканість»

– Чому ви вирішили взяти участь у конкурсі Гальшка-2019?

– Ще на першому курсі я брала участь у цьому конкурсі, допомагаючи представниці від економічного факультету. Цього року я вирішила спробувати себе у цій ролі. Мені завжди хочеться спробувати себе у чомусь новому, що насамперед є мені цікавим, тому я без вагань погодилась виступати за свій факультет на Гальшці 2019.

– Як проходила підготовка до конкурсу?

– Це була дуже важка і клопітка робота. Ці вечори в КМЦ, складання тексту, репетиції. Все це досить важко. Завдяки підтримці моїх друзів та близьких все пройшло дуже добре.

Як ви бачите тогочасну Гальшку Острозьку?

На мою думку, це дуже сильна особистість. Вона пережила дуже багато у своєму житті, відчула стільки страждань на собі. Можна сказати, що вона була пішаком у чужих іграх і підкупах. Обирали за неї її шлях, крали у неї її життя. Тому я вважаю, що Гальшка – це сильна жінка, яку життя не порадувало моментами радості. Можливо десь вони і були, але переважно це були страждання.

Анастасія Фещук – представниця факультету політико-інформаційного менеджменту, переможниця у номінації «Панна Талант»

Чому ви вирішили взяти участь у конкурсі Гальшка-2019?

– Захотіла спробувати новий для себе новий образ на сцені. Гальшка – неординарна особистість. Мені подобається її таємничість, яку я вирішила обіграти по-своєму. Показати свою Гальшку , таку як я її відчуваю.

– Як проходила підготовка до конкурсу?

– Підготовка проходила довго. Все почалося зі “знайомства” з Гальшкою, її біографією. Далі цілою командою ПІМу думали над сценарієм, образами. Після чого почалося найскладніше та найцікавіше – реалізувати думки на сцені. Тут, повірте, самостійно впоратися не можна ніяк. Дякую, цим невтомним людям за максимальну віддачу себе. Було складно, але кінцевий результат того вартував.

Як ви бачите тогочасну Гальшку Острозьку?

– Гальшка для мене – це образ таємничої та не до кінця вивченої жінки. Гадаю ця “таємничість” надає її біографії особливого смаку. Кожен може відчувати цю персону по різному. Я сприймаю її вольовою жінкою, яка зуміла не здатися попри жорсткі обставини. Гадаю, ця княжна поєднала в собі незламну силу та легендарну жіночність. Певно, Гальшка – яскрава феміністка 16 століття.

Більше фото можна преглянути тут.

      Авторка: Софія ГРИЗОВСЬКА
Фото: Ольга ВЕРЕЩУК