Як боротися з “весняною” хворобою? (ПОРАДИ ЛІКАРЯ)

0
1272
Реклама

Чому багато з нас починають скаржитися на погіршення зовнішнього вигляду, загальну слабкість та знижений імунітет? Весняний гіповітаміноз – часто нарікаємо ми. Про особливості харчування та користь вітамінів розповіла сімейний лікар Острозького районного центру медико-санітарної допомоги Ірина Коваленко.

Прихід весни для багатьох людей супроводжується погіршенням стану здоров’я. Які захворювання загострюються в цей період?

Для нас весна – це вразлива пора року. У цей період загострюються багато хронічних хвороб. Серед них гастрит, виразкові, респіраторні хвороби, вірусні, бактеріальні захворювання. Весна супроводжується також алергією, частковим авітамінозом та гіповітамінозом.

Яка різниця між авітамінозом та гіповітамінозом?

Авітаміноз – це повна відсутність вітамінів в організмі людини. Повний авітаміноз не трапляється в Україні, він поширений в Азії та Африці. Щодо гіповітамінозу – це патологічний стан, який супроводжується недостатньою кількістю вітамінів у організмі. Саме така проблема поширена серед населення.

Які вітаміни потрібно вживати при гіповітамінозі?

По-перше, потрібно дізнатися про симптоми, які проявляються в пацієнта, і лише тоді ми можемо поставити діагноз. Усього груп вітамінів є 14.
Наприклад, нестача вітаміну А характеризується гальмуванням росту, втратою ваги та загальним виснаженням організму. Найбільш багаті цим вітаміном продукти тваринного походження: молоко, сметана, вершки. Також джерелами вітаміну А є червоно-мякотні овочі (томати, перець, морква). Найбільша кількість вітаміну D3 міститься у продуктах тваринного походження: вершковій олії, жовтку яєць, печінці й у жирах, особливо в риб’ячому. Вітамін D2 міститься у рослиних продуктах, зокрема в соняшниковій олії та у дріжджах.
Серед вітамінів, розчинених у воді, найбільше поширений вітамін В2, що міститься в молоці, печінці, у білку яєць та рослинах. Характерними ознаками недостачі цього вітаміну є випадання волосся, зупинка росту, запальні процеси слизової оболонки язика, губ, особливо куточків роту, епітелію шкіри. Найбільш характерними ознаками нестачі вітаміну PP є ураження шкіри(дерматити), шлунково-кишкового тракту(діарея) і порушення нервової діяльності. Вітамін міститься в рисові, молоці, картоплі, м’ясі, печінці та моркві.

h8L9ZfTFZ_8

Деякі вітаміни негативно впливають на організм людини. Що може це спричинити?

Нині в аптеках повно різноманітніх препаратів, що містять вітаміни. Але жодні пігулки не замінять натуральні продукти, які є постачальниками необхідних для організму речовин. Але все ж нестача вітамінів небезпечніша, ніж їх надмір. Є два варіанти: або пройти тривалий, але дуже дорогий курс обстеження у професійних фахівців-вітамінологів, або ж шукати вітаміни у свіжих фруктах та овочах.

Які основні правила харчування у разі гіповітамінозу ?

Перерахувавши ознаки нестачі вітамінів та продукти, у яких вони мітяться, теоретично можна визначити, якого вітаміну не вистачає організму. Але все ж, це не точно, тому краще звертатися до фахівців.
Навіть просте правило – склянка або дві води за 20 хвилин до їжі – і кількість того, що Ви з’їсте значно зменшиться.

Чи звертаються острожани з подібними проблемами?

Саме з цією проблемою острожани не звертаються. Проте є чимало захворювань, які супроводжуються симптомами гіповітамінозу. Лікування призначається відповідно до хвороби з урахуванням вітамінів, які потребує організм.

Що Ви порадите, аби уникнути гіповітамінозу?

Найперше – це споживати вітаміни у природному вигляді, компонуючи та добираючи їх так, аби забезпечити добову потребу організму. Правильне харчування, здоровий сон та відпочинок забезпечать міцне здоров’я.

 

Анна Микитюк
Вікторія Максимчук

 

 

Реклама

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here