В Острозькому замку “оживили” експонати

Ще перед Різдвяними святами, деякі картини в замку князів Острозьких стали “живими”. Анімацію на цих роботах можна переглянути за допомогою будь-якого гаджету.

В музеї знаходяться дві ікони, які мають “приховану реальність”: “Поклоніння Волхвів” 17 ст. та “Покрова” 1739 року. Остання має зображення вознесіння Христа  на своєму звороті, яке неможливо побачити за звичайних умов. Щоб розкрити “таємницю”, потрібно завантажити додаток ARTIVIVE на власний смартфон та навести його на зображення.

“В майбутньому ми розширимо кількість експонатів до пяти. Але кожен з них потребує окремого тестування. Наприклад засновник Острозької академії – Василь-Костянтин Острозький у доповненій реальності підкидав одну з монет у своїх руках. Проте через особливості живопису та розміщення експонату нам довелося відмовитися від цієї ідеї”. – коментує заступник директора КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» Андрій Брижук.

До слова, перед туристичним сезоном організатори планують ввести ще декілька новинок. На данний момент, ви можете відвідати замок за допомогою аудіогіду та взяти участь в квесті “Велика загадка зимових канікул”. Також оглянути музеї книги після реалізації проекту “Інтерактивний музей стародруків”.