5 острожан, які підписали петицію на підтримку Олега Сенцова

Петиція на сайті Білого дому із закликом врятувати українського режисера Олега Сенцова, набрала необхідні сто тисяч підписів. Про це повідомляє Центр інформації про права людини з посиланням на сайт Білого дому.

Ми запитали в острожан, чому вони підписали петицію на підтримку політв’язня.

Працівниця відділу культури і туризму Анастасія Драчук:

«Коли єдине, що ти можеш зробити для життя іншої людини, це поширювати інформацію, то внутрішній діалог дуже простий. Дві хвилини без фейсбуку чи чату, натомість – шанс врятувати життя без перебільшень непересічної особистості. Як на мене, це найменше, що ми можемо зробити. І поки ми думаємо чи відкладаємо цю справу в «довгу шухляду», Олега Сенцова може не стати».

Координаторка та юристка громадської приймальні Гельсінської спілки з прав людини, викладачка НаУ ОА Марія Цип’ящук:

«Для мене особисто петиція в підтримку Олега Сєнцова, а отже і його справи – боротьби за права людини, протистояння політичним переслідуванням та звільнення десятків політичних в’язнів – це не просто «sign in». Це – найменше, що може зробити кожен із нас, проявивши хоча б мінімальну солідарність у боротьбі за своє гідне майбутнє і життя людей, яким пощастило менше».

Керівник ГО «Лабораторія нових медіа», викладач НаУ ОА Роман Шулик:

«Найгірше – це відчувати, що ти не можеш нічого зробити. Навіть така елементарна діяльність, яка все одно привертає увагу до невирішеної проблеми, набагато краща, ніж бездіяльність. Людей, які нічого не роблять і просто спостерігають за процесом, з одного боку не можна засуджувати, а з іншого, цим вони точно не допомагають.

Зоозахисниця, громадська активістів Галина Шишкова:

«Я це зробила (підписала петицію – ред.), бо хочу, щоб добро і здоровий глузд перемогли. Мною керують по житті емпатія, людяність, справедливість, мораль. Я підписую багато петицій».

Доктор філософських наук, доцент, проректор НаУ ОА Дмитро Шевчук:

«Підписати петицію – це найменше, що може зробити кожен із нас для підтримки Олега Сенцова. Він голодує уже більше 100 днів, демонструючи велику силу волі, незламність духу і неймовірний патріотизм. Я буду надзвичайно радий, якщо ця петиція матиме результат і вже дуже скоро ми зможемо змінити теґ #FreeSentsov на теґ #SentsovFree».

__________________

Петицію на сайті Білого дому створили 9 серпня. Вона повинна була набрати сто тисяч підписів до 8 вересня.

З 5 вересня сайт петицій Білого дому був заблокований на території України. Активісти повідомляли, що блокування можна обійти через сервіс VPN.

Оскільки петиція отримала необхідну підтримку, адміністрація Білого дому повинна буде зробити офіційну заяву з цього приводу.

Нагадаємо, що Олег Сенцов – український режисер, ув’язнений у Росії. 14 травня він оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів.

7 серпня адвокат Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що стан політв’язня погіршується.

Режисер голодує 116-тий день. Він приймає лікувальну суміш, щоб уникнути примусового годування.

Раніше в Острозі проводили акцію на підтримку Олега Сенцова та українських політв’язнів в Росії.

Головне фото