В Острозі провели прибирання в межах всесвітньої екоакції

Острожани приєдналися до всесвітньої акції World Cleanup day , яка відбулася на трьох локаціях міста вранці 19 вересня. До організаторів Let`s do it Ukraine долучилися працівники міської ради, молодіжньої ради, студенти, громадські активісти, активісти міської організації “Центр суспільних перетворень”, чинний міський голова, ГО “Територія змін” та інші охочі острожани.

“Вперше в історії Острога зібрались різні вікові категорії та різні класи суспільства. Тому ця акція особлива. Взагальному є три локації прибирання: в Парку Афганців, на Замковій горі та на тероторії Підзамчого. Підзамче має дуже близьке майбутнє. Проект щодо цього місто розробляє окремо від громадської організації. А ми створили групу ініціативних студентів, які цікавляться екологією і частина з нас сьогодні долучилася до акції. Надалі теж будемо долучатися до таких заходів”, – розповідає один з організаторів екоспільноти в Острозі Віталій Войцеховський.

До акції почали долучатись ще в серпні, коли організатори Let`s do it Ukraine запропонували заповнити заявку, розповідає кординаторка акції, засновниця громадської організації “Центр суспільних перетворень” Ольга Стецюк:

“Ми як Острозька міська рада, як острозька громада, молодіжна рада вирішили заповнити заявку і стати одним із учасників всесвітньої акції World Cleanup day. Ця акція не є політичною. Вона відповідає за екологію. Ми зібралися для того, щоб очистити наше місто. Я вважаю, що ми повинні робити це щодня. І коли кожен на своїй території покаже, що він дбає про чистоту, ми матимемо чисту екологію і красивсе місто”.

Також Ольга розповідає, що на ділянці Підзамчого буде розташована кемпінг-зона з альтанками, лавочками та дитячим майданчиком, де всі зможуть проводити дозвілля.
Половина з тих, хто долучився до прибирання – місцеві жителі.

“Я мусила прийти сюди, бо я активна острожанкка. Чим більше ручної праці, тим більше ефекту”, – каже острожанка Світлана.

Нагадуємо, що проект “Підзамче – кемпінг-зона просто неба” минулоріч став одним із переможців конкурсу розвитку територіальних громад Рівненщини у галузі туризму.

Альбіна КАРМАН

фото: Юлія САЧКО