Штраф за забруднення річки Горинь: чому так сталося пояснює директор Водоканалу

257 тисяч 40 грн штрафу отримав острозький Водоканал за забруднення річки Горинь 17 січня.

Про це повідомили на сайті Держекоінспекції Поліського округу.

У результаті перевірки Водоканалу виявили такі порушення:

  • забір та скид стічних вод Горині без дозволу на спецвикористання у період з 17 лютого по 7 липня 2020 року;
  • перевищення норм гранично допустимої концентрації стічних вод за п’ятьма показниками: залишок азоту амонійного перевищений у 5,96 разів, біохімічне споживання кисню — у 16,5 разів, вміст фосфатів у воді  — у 2 рази, а нітратів — у 1,5 рази.

Директор Водоканалу Іван Ткачук каже, що він не отримав ще жодних паперів щодо штрафу.

Щодо виявлених Держекоінспекцією порушень Іван Ткачук стверджує, що Водоканал заключив договір з ТОВ “Амарі Україна” у листопаді 2019 року, який мав оформити дозвіл на водокористування впродовж 3 місяців.

“Вони мали за 3 місяці цей дозвіл зробити і доставити нам. Але, через карантинні обмеження, вони ( ТОВ “Амарі Україна” — ред.) не могли ніяк його (дозвіл — ред.) зробити, і зробили його нам пізніше, відтермінували цей дозвіл ще на декілька місяців. Дозвіл мав бути ще у лютому”, — додає директор Водоканалу.

За словами Івана Ткачука, перевищення допустимої кількості стічних вод у річці сталося через застаріле обладнання.

“Ще у 2007 році робили проєктно-кошторисну документацію на капремонт(капітальний ремонт — ред.). Його у 2018 році знову поновлювали, а перед цим ще у 2016 році для того, щоб можна було зробити повністю реконструкцію водоочисних споруд. На той період часу ні в міської ради, ні в обласної, не було на це коштів. Остання ціна для реконструкції була приблизно 20 мільйонів”, — зазначає Іван Ткачук.

Начальниця відділу водних ресурсів Держекоінспекції Поліського округу Олена Пісковець повідомила, що міський голова Острога уже відповів на лист від Держекоінпекції щодо порушень з боку Водоконалу.

За її словами, на засіданні міської ради прийняли рішення про затвердження програми охорони навколишнього природного середовища Острозької територіальної громади, яка включає реконструкцію водоочисних споруд Острога.

Відповідно до програми, відновлення водоочисних споруд Острога коштуватиме 11 мільйонів 93 тисячі 733 грн обласного бюджету і 100 тисяч грн місцевого.

Крім того, у разі несплати штрафу Водоканалом, Інспекція звернеться із позовом до суду.

Варто зазначити, що острозький Водоканал входить до переліку п’ятиста найбільших забруднювачів водних об’єктів України.