Кабмін запровадив монетизацію субсидій, яка почала діяти вже з 1 січня 2019 року.
До цього державні кошти, призначені для виплати субсидій, надходили житлово-комунальним підприємствам. Зараз вони мають надходити на персональний обліковий запис споживача в Ощадбанку. Банк самостійно сплачуватиме оплачуватиме комунальну послугу. Після цього споживач повинен отримати SMS-повідомлення про те, скільки йому залишилось доплатити за послуги.
Зміниться й нарахування субсидії. Тепер вона надходитиме за конкретні спожиті послуги, а не за соціальні норми, як це було раніше. Якщо споживачі зможуть зменшити витрати на “комуналку”, то отримають заощаджені кошти готівкою, яку можна буде забрати із закінченням фінансового року. Раніше ж гроші, які вдалося зекономити, поверталися до держбюджету.
Як це відбуватиметься?
Для цього в Ощадбанк йти не треба – уся процедура буде автоматизованою.
Останній етап стартує 1 жовтня 2019 року. Тоді монетизація запрацює у повному обсязі, і кожен одержувач субсидії зможе забрати заощаджені кошти готівкою.
Для чого це потрібно?
Правильно здійснена монетизація повинна зробити державну підтримку населення прозорою. Також вона буде стимулювати людей до скорочення споживання ресурсів, а це зменшуватиме потребу в субсидіях.
Наповнюватиметься база даних одержувачів субсидій, що дозволить розподіляти субсидії більш якісно. Наприклад, з’явиться можливість виявлення громадян, що мають тіньові доходи чи інше місце реєстрації і через це отримують допомогу не за потребою.
Крім того, зміна системи субсидій є однією з вимог України в рамках програм співпраці з її основними кредиторами — Міжнародним валютним фондом, Світовим банком, Євросоюзом.
Оксана КРИВІЦЬКА
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діти зможуть навчатися при лікарнях. Що це означає?