Міжміський проїзд лише для вакцинованих: рішення ТЕБ і НС Рівненщини

На Рівненщині з 2-го листопада почне діяти обмеження на міжміське перевезення невакцинованих або пасажирів без негативного тесту у транспорті на території області. Таке рішення прийняли на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі — ТЕБ та НС) 30 жовтня.

Про це повідомляють на сайті Рівненської обласної державної адміністрації (далі — ОДА).

Із вівторка користуватися громадським транспортом можуть люди із ковід-сертифікатом про вакцинацію, пасажири з негативним результатом ПЛР чи експрес-тесту, які діють 72 години. 

Заборона не буде поширюватися на перевезення:

  • осіб, які не досягли 18 років; 
  • легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування дітей віком до 14 років; 
  • службовим чи орендованим транспортом підприємств за маршрутами руху, погодженим із патрульною поліцією;
  • за наявності в учасників перевезень негативного результату тесту на COVID-19, або ковід-сертифіката із повним курсом вакцинації. 

Комісія рекомендувала міським та сільським радам також прийняти аналогічні заборони щодо міських та приміських перевезень: 

“Така ж рекомендація керівництву територіальних громад щодо перевезення пасажирів на території населених пунктів в межах тергромад”, — зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Обмеження діятимуть з 2 листопада до моменту виходу з “червоної” зони.

Причиною заборони регулярних та нерегулярних перевезень стало стрімке поширення коронавірусної інфекції та тенденційність до погіршення епідситуації.

У нас був вибір — або заборонити усі перевезення, або робити за прикладом міжобласних перевезень. Щоб уникнути соціальної напруги, дозвіл діятиме для вакцинованих і людей із негативним тестом – як водіїв, так і пасажирів”, — прокоментував начальник управління промисловості та інфраструктури ОДА Федір Мисюра. 

Нагадаємо, що на міжрегіональні перевезення встановлені такі ж обмеження. Із правилами пересування між областями можна ознайомитися тут.

Оля МЕЛЬНИЧУК