Новинки туристичного сезону: що чекає на Острог у 2022

Презентацію новинок туристичного сезону 2021 і проєкту про культурну та історичну спадщину провели в Острозькому музеї книги та друкарства 6 червня.

Подію провели у форматі інтерв’ю. Модераторкою зустрічі була начальниця відділу культури і туризму Ольга Лозюк.

НОВИЙ ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ ОСТРОЖЧИНОЮ

Першими про новинки туристичного сезону розповіли керівниця туристично-інформаційного центру Ірина Манько та заступник директора Державного історико-культурного заповідника Андрій Брижук.

Ірина Манько та Андрій Брижук

Цього сезону в громаді створили новий туристичний маршут “На обороні земель Острозьких”. Після осінніх виборів карту Острога розширили, тому нині мапа містить всю територію Острозької громади.

Андрій Брижук розповідає: “Є запит на те, щоб ми оплачували екскурсію онлайн. Зараз є можливість сплатити квиток безконтактно. Тепер можна за посиланням перейти на сайт, замовити квиток заздалегідь, або купити на касі зі смартфону”.

Також спікери розповіли про оновлені пакети екскурсій. Зокрема, цьогоріч вже запустили екскурсію у форматі квесту.

“З початку року ми планували веломаршут містом, але тепер вирішили працювати над маршрутом територією громади. Зараз на нашому сайті можна знайти 15 веломаршрутів територією Острожчини й почитати де вони пролягають”, — зазначила Ірина Манько.

Також цього сезону вже запустили проєкт “Місто за вікенд”.

“Місто за вікенд” — це спецпроєкт від UA.IGotoWorld.com, де розміщено все про харчування, проживання, маршрути, екскурсії, квести та інша необхідна інформація для туристів.

Ще одна туристична новинка, яку планують втілити — спостереження за птахами.

“Улюблена справа острожан взимку — спостереження за лебедями. Але не одними лебедями багата Острожчина. Також у нас можна побачити більше 150-и видів птахів”,— додає керівниця туристично-інформаційного центру.

Додаткову інформацію про подорожі Острожчиною можна дізнатися на сайті Рівненщини Туристичної та на оновленому сайті Острог Туристичний.

КЛЮЧОВЕ ЗАВДАННЯ — ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ ФОРУМ

Наступними спікерами на презентації були начальниця відділу проєктно-інвестиційної діяльности Ольга Стецюк та керівник ГО “Територія змін” Олег Цимбалістий.

Ольга Стецюк та Олег Цимбалістий

Вони розповіли про перші враження від перемоги в конкурсі “Молодіжна столиця України” й презентували відео та світлини з того дня.

Начальниця проєктно-інвестиційного відділу зазначила, що ця перемога допоможе збільшити потік туристів до міста.

За словами Олега Цимбалістого та Ольги Стецюк, основні аспекти розвитку Острога — це розвиток працевлаштування, підтримка здорового способу життя, акцент на молоді та екологічна свідомість:

“Ми запланували відкрити школу проєктного менеджменту, школи соціального підприємництва та багато інших заходів. Ключовим завданням є Всеукраїнський молодіжний форум «Молодіжні сходини», до якого запросимо всіх жителів України”. 

НОВИНКИ П’ЯТОГО МУЗЕЮ ОСТРОГА

Анонсувала новинки також членкиня ГО “Братство ім. Князів Острозьких” Олеся Гощук. Вона розповіла про проєкт, який називають п’ятим музеєм Острога — “Віртуальний музей спадщини князів Острозьких”.

Олеся Гощук

“Анонсую наші новинки: ми розробимо перший крок, аби віртуальна спадщина князів Острозьких перейшла в офлайн формат. Тому ми плануємо створити музей фізично. Через декілька років точно буде міжнародний маршрут. Острог увійде до переліку різних сайтів”, — каже Олеся Гощук.

ОСТРОЖИКИ — ОДНІ ІЗ СИМВОЛІВ КУЛЬТУРИ МІСТА

“Розробка методології та пілотна імплементація маркування історичних атракцій в малих містах України. Ядро Острога — культурна інтервенція в минуле задля подорожі в майбутнє” — це ще один проєкт, про який розповіли керівниця організаційного відділу АССОГУ (Асоціяція сільських, селищних рад та об’єднаних громад — ред.) Яна Яновер та менеджер проєкту Андрій Брижук.

Яна Яновер та Андрій Брижук

“Ця довга назва за час роботи проєкту трохи трансформувалася. В кожній скульптурі мало бути ядро — символ тяжіння культури в Острозі. Та згодом прийшла ідея трансформувати це в міфічних персонажів (острожиків— ред.), яких встановлять впродовж місяця”, — розповідає Яна Яновер.

На презентації також виступали гості з різних громадських організацій Рівненщини. Серед них виконавча директорка асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад Наталія Ключник, начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк та заступниця начальника управління культури та туризму Рівненської ОДА Ярослава Гаврилова.

“Новий туристичний маршрут об’єднає 5 міст України. Зокрема, острожки, які розповідають історію міста. Острог стане центром туристичного шляху. Це об’єднає не тільки місто, але й частину інших громад”, — каже Наталія Ключник.

Начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк підбила підсумки заходу й поділилась враженнями від представлених туристичних новинок, а її заступниця Ярослава Гаврилова розповіла, що Острозька громада достойно відкрила туристичний сезон:

“Тенденція продовжується, бо сезон не закривається цілий рік. Я дуже радію, що зроблений новий туристичний сайт і безмежно рада, що Острог переміг в конкурсі «Молодіжна столиця України». Це визнання на рівні України”.

Наприкінці заходу Андрій Брижук провів екскурсію по місцях, де встановлені острожики, для відвідучів презентації туристичних новинок.

Також під час заходу презентували промо-ролик про Острожчину від Town Image Studio.

Марія НІКІТЧУК

Юлія САЧКО