ДПА-2019: чого чекати від МОН?

На 2019 рік  Міністерство освіти та науки України розширило можливості учнів під час проходження державної підсумкової атестації. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Серед основних змін – відтепер сертифікати або дипломи міжнародного мовного іспиту з іноземної мови зможуть зараховувати як оцінку за ДПА не лише учні 11-х класів, а й 9-х. Зокрема, 12 балів можуть  отримати:

  • Учні 9-х класів. У разі наявності сертифіката або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В1 і вище;
  • Учні 11-х класів. У разі наявності сертифікату або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою В1 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В2 і вище.

Право проходити ДПА отримали й учні, які перебувають у слідчих ізоляторах під час досудового слідства.

Перескласти державну підсумкову атестацію у формі ЗНО цього року зможуть студенти освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста. Йдеться про тих студентів, хто після 9-го класу навчається у закладі професійної або вищої освіти і одночасно закінчує здобуття повної загальної середньої освіти. Торік вони вперше складали ДПА у формі ЗНО з української мови.

Також передбачається, що учні, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу чи лінії зіткнення і не здобувають загальну середню освіту у школах на підконтрольній території Україні, можуть пройти атестацію екстерном у закладах освіти, рекомендованих органами управління у сфері освіти. Окрім цього такі учні можуть пройти атестацію в межах спрощеного вступу через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».

Ірина ОЛІЩУК