Острозькі школярі вчилися бути лідерами

На базі Острозької  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбувся семінар-практикум з елементами тренінгу для членів учнівського самоврядування  з теми  «Формування лідерських якостей у старшокласників  як одна з ключових компетентностей учнів в умовах реформування освітньої системи».

Організатори семінару: психологічна  служба  міста Острога та методичний кабінет відділу освіти виконкому Острозької міської ради.

   «Актуальність теми не викликає сумнівів, так само як і доцільність. Саме тому проведення семінару з елементами тренінгу  мало на меті не тільки використання  ефективних методів і форм роботи підготовки лідерів, а ще й об’єднання в спільну когорту усіх лідерів, котрі цікавляться вдосконаленням своїх індивідуально-типологічних особливостей   та лідерських якостей»,

– розповідає психологиня-методистка Алла Ціось.

Практичний психолог Острозької загальноосвітньої школи №1 Тарас Зінчук провів знайомство у вигляді  гри  «Інтерв’ю».  Кожен учасник повинен був згадати людину, яка значима для нього.  Практична  психологиня ОНВК «Школи І-ІІІ ступенів-гімназії»   Ірина Ситник провела   гру «Бінго»,  в ході якої учасники   дізналися  про мрію,    хобі, захоплення,  зацікавлення один одного.

Упродовж   групової вправи   «Риси успішного лідера»  соціальна педагогиня Острозької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Вікторія Гопанчук разом із  учасниками обговорила   пріоритетні  лідерські якості. Члени учнівського самоврядування навчальних закладів  презентували свою «модель успішного лідера».

Під  час наступної групової роботи учасники розглянули «Стилі лідерства і керівництва».   Практична психологиня  Острозької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Алла Ціось  разом з учасниками виокремила   спільні та відмінні стилі  лідерства і керівництва. Учасники згадали історичних діячів та їх стилі лідерства. Пані Алла ознайомила  старшокласників  з цитатами-порадами видатних світових лідерів.

Діагностична арт-терапевтична вправа «Будинок» допомогла  створити позитивний психоемоційний стан,   зняти напругу, активізувати життєві сили учасників семінару та визначити  особистісне  соціальне  оточення, контакти  з особисто значимими людьми.

Наприкінці заходу  лідери учнівського самоврядування презентували «Скульптуру дня», використовуючи  «Девіз   лідерів».

Психологічна служба  міста Острога

One Reply to “Острозькі школярі вчилися бути лідерами”

Comments are closed.