Учителі зможуть самі обрати, де підвищити кваліфікацію

В Україні розробляють проект, згідно з яким педагоги та науково-педагогічні працівники зможуть підвищувати свою кваліфікацію (у фізичних та юридичних осіб). Про це повідомляє Інститут модернізації змісту освіти.

Така постанова Кабінету Міністрів зазначена в 59 статті Закону України «Про освіту». На сьогодні складається перелік критеріїв і вимог, що висуватимуться до установ та організацій. Учитель сам зможе обирати, де підвищувати кваліфікацію. Педагоги мають пройти 150 годин підвищення кваліфікації за 5 років.

Місцеві органи самоврядування є розпорядниками освітньої субвенції, тому вони зможуть скерувати гроші задля перепідготовки вчителів.

*Субвенція – це форма грошової допомоги місцевим бюджетам із державного бюджету, яка призначена для конкретно визначеної цілі.

«До підвищення кваліфікації буде залучено найкращих спеціалістів. Адже педагоги мають отримувати сучасні знання і навички, а ще вільно вибирати заклад, де вони будуть підвищувати свою кваліфікацію. Саме тому не менш важливим є питання переліку громадських організацій та установ, які мають відповідних фахівців і матеріально-технічне забезпечення для підвищення кваліфікації вчителів, аби отримувати за цю відповідальну роботу фінансування від держави», – зазначають в Інституті модернізації змісту освіти.

До слова, постанову буде оприлюднено на сайті Міністерства освіти і науки  для громадського обговорення.

Вікторія КОНОНЧУК