Тариф на воду 2021:  що входить у вартість та як зменшити платіжку

Виконавчий комітет Острозької міської ради затвердив новий тариф на воду 23 грудня 2020 року. Цьогоріч послуги за централізоване водопостачання становлять 17 грн 32 коп. за 1 м³ води, а  за централізоване водовідведення — 30 грн 68 коп. 

Що входить у вартість тарифу? 

Тариф 2021 року на воду складається з витрат на матеріальні й паливно-енергетичні ресурси, оплату праці робітників й адміністрації, державне соціальне страхування працівників, податки на надра, екологічний збір, амортизацію необхідних активів виробничого призначення. 

Чому підвищили тарифи?

Щоб з’ясувати причини підвищення тарифу, ми звернулися до директора Водоканалу Івана Ткачука. 

Він пояснив, що останній раз тарифи встановлювали 2017 року, але коригування відбувалось у 2019 році в частинах заробітної плати й паливно-мастильній. Тариф на 2021 рік розраховували на основі витрат за 2019 рік.

За словами Івана Ткачука, один із факторів, що впливає на формування цьогорічної ціни на воду — збільшення тарифу на електроенергію.

“У грудні, коли ми затверджували тариф, електроенергія була 2 грн 17 коп. за 1 кВт. Сьогодні вона вартує близько 5 грн”, — пояснює директор Водоканалу і додає:

“Окрім того, підвищилась мінімальна заробітна плата. З 1 січня вона становить 6 тисяч грн. І ми не маємо права платити менше. Тобто змушені “підганяти” тарифи по мінімальній заробітній платі”.

Іван Ткачук зазначає, що загальна кількість споживачів впливає на формування індивідуальної платіжки. 

“Якщо порівнювати з іншими містами — ціна інакша. У нас трошки дорожча, бо споживачів мало. В Острозі близько чотирьох тисяч споживачів і є ще недобросовісні”.

Як зменшити платіжку? 

Заощадити кошти допоможе субсидія. Про те, хто може отримати субсидію та від чого залежить її розмір, ми розпитали в начальника управління праці та соцзахисту населення Острозького міськвиконкому Олександра Стратюка. 

За його словами, субсидію надають на всі житлово-комунальні послуги. Вона обраховується залежно від доходів людини, яка на неї претендує. 

“Надається вона тим, у кого низький рівень доходів. Це компенсація держави в тарифі для того, щоб людина з малою пенсією чи доходами, могла сплатити не більше 15% від власного доходу за комунальні послуги”,— каже Олександр Стратюк. 

Розмір компенсації держави залежить від кількості людей, які зареєстровані в помешканні, середньомісячного загального доходу усіх зареєстрованих людейсуми “платіжки” за житлово-комунальні послуги і прожиткового мінімуму.

Також завідувачка відділу допомоги та субсидій сектору прийняття заяв та документів Оксана Святецька пояснила залежність між тарифом і сумою субсидії:

“Сума, яку виплачуватиме особа, залежить від тарифу. Тобто змінюється тариф — змінюється субсидія. Якщо ціна води зменшується — зменшується субсидія. Збільшується ціна — збільшується субсидія”.

Нагадаємо, що 1 січня 2021 року почали діяти нові правила подачі заяв на отримання субсидій. Про це ми писали тут.

Для оформлення субсидії онлайн на вебсайті Мінсоцполітики перейдіть за посиланням. Скористайтесь покроковою інструкцією.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном 0365431805.

Марія НІКІТЧУК