Тисяча для підлітків: куди її витратити в Острозі?

Вакциновані проти COVID-19 підлітки (14-18 років) можуть отримати 1000 грн в межах програми “єПідтримка”. Сфери, куди неповнолітні можуть витратити кошти розширили постановою Кабміну (чинна з 7 лютого).

Острог інфо дізнавалося у яких сферах в Острозі підлітки можуть скористатися тисячею. 

Які сфери додали?

Відповідно до постанови Кабміну, вакциновані підлітки тисячею за щеплення зможуть заплатити за:

 • канцелярські та спортивні товари;
 • пресу;
 • оствітні послуги у сфері середньої, професійно-технічної, передвищої та вищої освіти;
 • проживання у гуртожитку;
 • харчування в закладах освіти;
 • дитячі позашкільні гуртки;
 • перебування в літньому чи спортивному дитячому таборі.

Також для неповнолітніх доступні  раніше передбачені програмою сфери: театри, музеї, книги, спортзали, кінотеатри, концерти і внутрішні залізничні поїздки.

Нагадуємо, раніше Острог інфо вже писало, в яких закладах Острога можна розрахуватися з “єПідтримкою”.

Куди підліткам витратити тисячу в Острозі?

Канцелярія та книги

В Острозі є кілька книгарень та магазинів з канцелярією. 

Продавчиня магазину “Книги” розповідає, що у книгарні є можливість підліткам скористатися коштами за вакцинацію. 

Каже, що тут вони можуть придбати книги і канцтовари:

“Донедавна у нас можна було розраховуватися цими коштами лише за книги. Однак, з 7 лютого, після поправок Кабміну, ми приймаємо їх (кошти за вакцинацію – ред.) і за канцелярські товари. До нас уже приходили підлітки, які платили «тисячею президента». Радує те, що з ними не виникає жодних проблем”.

Під час того, як журналістка брала коментар у продавчині, відвідувачка книгарні Таміла розраховувалася коштами “єПідтримки” за маркери. Каже, що тисячу отримала ще 25 грудня і “більшість коштів витратила на книги”. Маркери придбала на “те, що лишилося”. 

Позашкільні гуртки

Щодо оплати позашкільинх гуртків ми звернулися до директорки Острозької школи мистецтв Наталії Балаушко.

Наразі там такої можливості немає. 

“Ніяких чітких вказівок, чи розпоряджень щодо цього я не отримувала”, — каже Наталія Балаушко. 

Ред. (за день після публікації) — Навчання у музичній школі не є гуртковою роботою, тому плата за заняття у закладах подібної категорії не входить до переліку сфер, де можна оплатити послуги коштами “єПідтримки”. До того ж, повний коментар Наталії Балаушко має такий вигляд: “Ніяких чітких пояснень чи розпоряджень я не отримувала. Оплата за навчання у нас проходить через “Приват24″, або через будь-який інший банк. Тому, думаю, що це питання не до мене, а до банків”.

Університет

Студенти та студентки Національномого університету “Острозька академія” зможуть оплачувати навчання, харчування та гуртожитки коштами за вакцинацію. Це нам підтвердила прессекретарка ректора НаУОА Тетяна Шокур:

“Острозька академія доєднається до програми президента одразу щойно Мінцифри дозволить це зробити з технічної точки зору”.

Які плани у неповнолітніх? 

17-річний студент Національного університету “Острозька академія” Назар Іванюк розповідає, що вже вакцинувався двома дозами, однак заявку на отримання тисячі ще не подавав. Каже, термін використання обмежений, а потреби в тисячі наразі немає. Хлопець мешкає у Грозові, що на Острожчині, але планує скористатися коштами в Острозі:

“В моєму населеному пункті немає де ними скористатися. Тож коли отримаю, хочу оплатити ними заняття в спортзалі Острога. Книги читати не дуже люблю. За гуртожиток та навчання теж немає потреби платити. Тому спортзал — це єдиний варіант для мене” .

Як отримати кошти?

Процес отримання не відрізняється від того, який був, і для повнолітніх громадян. Необхідно пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу та мати згенерований в Дії “зелений” Covid-сертифікат. 

Нагадуємо, для цього необхідно:

 1. Завантажити застосунок “Дія”.
 2. Додати “зелений” Covid-сертифікат.
 3. Зайти у розділ “Послуги” і натиснути на “єПідтримка”.
 4. Обрати з переліку зручний банк для створення віртуальної картки (можна отримати й фізичну карту у відділеннях банків).
 5. Додаток перенаправить користувача на сторінку банку для створення віртуальної картки.
 6. Очікувати в “Дії” підтвердження про створення картки.

Коли кошти прийдуть, “Дія” повідомить про їх надходження.

Гроші зберігаються на карті протягом 4 місяців. Якщо за цей час їх не витратити, кошти автоматично перейдуть на рахунок держави. 

Витратити кошти на товари, що не передбачені “єПідтримкою” не вийде. Також “ковідну тисячу” не можна зняти, або переказати на будь-яку іншу карту.

Вікторія ДЖУС