В Острозі встановлять загальнобудинкові лічильники водопостачання: які ще заходи запланував Водоканал на 2022 рік?

В Острозі оснащать лічильниками водопостачання 4 багатоквартирні будинки та відремонтують каналізаційну мережу вулиці Татарської.

Відповідну інвестиційну програму з централізованого водопостачання та водовідведення на 2022 рік оприлюднив Водоканал 9 листопада.

Про це повідомляють на сайті Острозької міської ради.

Встановити загальнобудинкові лічильники планують до 1 серпня 2022 року за адресами:

  • вул. Валова, 12;
  • вул. Татарська, 2;
  • вул. Татарська, 5;
  • вул. Східна 31-33.

Директор острозького Водоканалу Іван Ткачук стверджує, що в місті існує проблема незаконного використання води, а лічильники забезпечать її загальний облік:

“Встановлюємо з метою того, щоб ми зосереджено знали скільки будинок бере води і скільки, можливо, десь втрачає”. 

У пояснювальній записці проєкту зазначають, що чинне законодавство зобов’язує встановити такий вид лічильників до 1 серпня 2022 року. 

Проте за словами Івана Ткачука, у 2022 році оснащити вузлами комерційного обліку усі 26 багатоповерхівок Водоканал не зможе. Однак, за наявності додаткових коштів з прибутку, вони намагатимуться поступово встановлювати лічильники.

Також існує альтернатива: співвласники багатоквартирного будинку можуть самостійно встановили вузол комерційного обліку, тоді його вартість мешканцям відшкодує Острозька міська рада або Водоканал. 

Щодо механізму повернення коштів директор каже наступне:

“Зараз ми прораховуємо з економістом, як буде правильно це зробити. І ще спілкуємося з іншими водоканалами, яким чином вони це роблять. Дехто включає відшкодування у платіжку”.

Також упродовж 2022 року Водоканал планує відремонтувати каналізаційну мережу вулиці Татарської. 

Із пояснювальної записки відомо, що мережа водовідведення цієї вулиці в аварійному стані, оскільки перебуває в експлуатації більше 35 років. Прогнозують, що ремонтні роботи на Татарській сприятимуть зниженню питомих витрат. 

Скільки коштує проєкт та чи вплине це на платіжки споживачів?

У пояснювальній записці проєкту зазначають, що ремонтні роботи та встановлення загальнобудинкових лічильників обійдуться в 197,60 тис. грн.

Проте, реалізація інвестиційної програми не вплине на зміну тарифів споживачів, оскільки джерела фінансування (амортизаційні відрахування та виробничі інвестиції з прибутку) вже враховані у платіжках.

Варто додати, що до 23 листопада мешканці громади можуть у письмовому вигляді висловити пропозиції та зауваження щодо проєкту. Листи слід надсилати до КП “Водоканал” на адресу: вул. Івана Федорова, 56, м. Острог, Рівненського району, Рівненської області, 35800.

Інфографіка: Таїсія Савош