В Острозі виступатиме цирк із тваринами

Київський державний цирк-шапіто “Промінь” виступатиме в Острозі 16 вересня. Про це повідомив адміністратор цирку Володимир Клим у фейсбук-спільноті “Острог – місто очима мешканців”. Незабаром допис видалили.

Деякі острожани негативно відреагували на те, що у програмі цирку є номери з тваринами.

“‌У Рівному відбудеться марш за права тварин, а в Острозі дикість – приїхав цирк. І це – мега-подія! А насправді – відрижка мого радянського дитинства. Цивілізований світ відмовився від цирку з тваринами. Лиш деякі міста України, особливо, провінційні, дозволяють це дикунство. В часи, коли не було кіно й телебачення, можливо, це була єдина розвага. Людям було цікаво побачити силачів, карликів, бородатих жінок, диких звірів. Тобто те, що не зустрінеш у повсякденному житті. Зараз для чого ця розвага? Я сама не ходжу й інших закликаю – не йдіть у шапіто, ви ж люди 21 століття чи 19? Безліч постів у фейсбуці про залаштункове життя цирку, про варварські методи дресувальників, проте, чи то від браку інформації, чи від безсердечності, чи від дурості дорослі люди йдуть і дітей ведуть. Мені цікаво, ви б повели дитину на публічну страту або на показ того, як катують людину? Не витрачайте грошей на садистів, не вчіть дітей садизму. Колись цирки будуть заборонені, і ваші діти вам не подякують, що ви були співучасниками злочину. А нашій міськраді величезне “дякую” що дозволяє подібне середньовіччя. Я за цирки, але без тварин!” 

– коментує для Ostroh.Info зоозахисниця Галина Шишкова.

Адміністратор цирку Володимир Клим повідомив, що у цирку дотримуються належних умов утримання тварин.

“Моя позиція така: цирк без тварин – як книжка без букв”, – додає Клим.

Міський голова Острога Олександр Шикер зазначив, що для зменшення претензій до місцевої влади щодо допущення цирків з тваринами необхідний закон на державному рівні, який би заборонив використовувати тварин.

Якщо всі підуть топитися, то ви теж підете (йдеться про заборону іншими місцевими радами приїзду цирків з тваринами — ред.)? І що, буде жорстоке поводження з тваринами? Нехай держава винесе закон, щоб заборонити цирк із тваринами. Тоді і до нас буде менше претензій”,

– прокоментував Олександр Шикер.

Раніше на території міста пересувних цирків з тваринами заборонили міські ради Вінниці, Рівному, Дрогобичі, Тернополі та ряді інших міст.

Фото