В Острозькій академії стартував інтернаціональний проєкт “Town and Gown 2.0”

Семінар-практикум “Академічне місто: досвід країн Вишеградської групи” провели в Національному університеті “Острозька академія” (далі — НаУОА) 15-17 вересня. Захід провели в межах проєкту “Town and Gown 2.0”. 

Про це повідомив організатор заходу, проректор з навчально-педагогічної роботи НаУОА Дмитро Шевчук. 

Семінар-практикум зосереджений на досвіді країн Вишеградської групи (Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини) у розвитку академічного міста та ролі університетів у розвитку регіону. 

Під час заходу досвідом побудови академічного міста поділилися представники Люблінської міської ради і Люблінського католицького університету імені Іоана Павла ІІ.

Проректор з навчально-педагогічної роботи НаУОА Дмитро Шевчук розповідає, що основною метою проєкту є трансляція досвіду країн Вишеградської групи щодо співпраці між містом та університетом, і додає:

“Думаю, очевидним є те, що місто Острог і наш університет приречені на співпрацю одне з одним. Проєкт передбачає синхронізацію стратегічного розвитку обох. Щоб виробити стратегію співпраці для міста та університету, ми визначили доцільним познайомити команду ОА (Острозької академії — ред.) і міської ради із успішним досвідом наших закордонних партнерів. Першою подією став воркшоп в Острозі, на який було запрошено експертів із польського міста Люблін. У своїх презентаціях вони розповіли про досвід створення академічного міста”.

Крім того, на семінарі обговорили питання:

  • реалізації ідеї академічного міста шляхом розвитку міської інфраструктури;
  • перетворення міста на інноваційний простір, у якому розробляються наукові проєкти творчою молоддю та науковцями;
  •  створення нових інституцій, які втілюють взаємодію міста та університету, і націлені на взаємний розвиток;
  • популяризації міста як академічного середовища, з метою залучення творчих людей до навчання та проведення досліджень;
  • співпраці між містом та університетом, для перетворення міста у безпечне середовище проживання для соціального, економічного та культурного розвитку.

Олександра Шелест