Уряд змінив правила доставки та вручення судової повістки

Постановою від 27.12.2019 №1149 кабмін вніс зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку. Про це повідомляє прес служба Cудової влади України.

Що змінилось?

Тепер листи з позначкою “Судова повістка” вручаються особисто адресату або за його відсутності будь-якому повнолітньому члену його родини. Якщо нікого з вищезгаданих не буде за вказаною адресою, працівник поштового зв’язку інформує адресата за наявним номером телефону або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою “Судова повістка”.

Якщо впродовж трьох робочих днів після інформування адресат не з’явився за одержанням рекомендованого листа з позначкою “Судова повістка”, працівник поштового зв’язку робить позначку “адресат відсутній за вказаною адресою”, яка засвідчується підписом з проставленням відбитку календарного штемпеля і не пізніше, ніж упродовж наступного робочого дня повертає його до суду.

Листи з позначкою “Судова повістка”, адресовані юридичним особам, під час доставки за зазначеною адресою вручаються представнику юридичної особи, уповноваженому на одержання пошти, під розпис.

Додамо, що у разі, коли адресат відмовляється засвідчити своїм підписом факт відмови від одержання рекомендованого листа з позначкою “Судова повістка”, працівник поштового зв’язку робить позначку “Адресат відмовився” і не пізніше, ніж упродовж наступного робочого дня повертає його до суду.