Як острожани будуть лікуватися з 1 січня?

Вже з 1 січня вступає у дію медична реформа. Про це повідомляє виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Що зміниться для острожан? 

З 1 січня починає діяти реферування цін на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу і бронхіальної асми. 

МОЗ буде регулювати ціни на ці препарати, щоб уникнути їх завищення. Ціни будуть встановлюватися у залежності від вартості аналогічних препаратів у 5 сусідніх країнах: Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. Очікується, що лікарські засоби стануть дешевшими.

До липня пацієнти повинні відшукати свого лікаря.

Розпочинається зміна у первинній ланці, тому протягом 6 місяців люди повинні визначитися, який лікар буде обслуговувати їх. До 1 квітня повинен запуститися реєстр усіх лікарів та пацієнтів України.

Ліки – безкоштовно.

МОЗ завершує роботу над новим національним переліком лікарських засобів. У ньому буде менше препаратів, і всі вони повинні бути надані безкоштовно у лікарнях при госпіталізації.

Ліцензійні іспити для лікарів відбуватимуться за європейським зразком.

Іспити для лікарів студентів медичних вишів будуть вдосконалюватися, щоб відповідати реальним потребам медицини. Триває переклад британських онлайн-курсів для лікарів, аби вони стали доступними для україномовних фахівців.

Зарплатня лікаря залежитиме від кількості пацієнтів. 

За кожного пацієнта держава платитиме лікарю до 210 грн. Тобто лікар буде зацікавлений у якісному обслуговуванні більшої кількості пацієнтів. Пацієнт матиме право у будь-який момент змінити лікаря, якщо лікування не буде його влаштовувати.

Про це Уляна Супрун розповідає у своєму інтерв’ю. Чи справді медична реформа буде діяти так, як очікується, – побачимо згодом.

Фото: east-medicine