З 1 квітня змінюються тарифи на газ

З 1 квітня 2017 року українці будуть платити за газ за двома тарифами: за газ, як за товар і за витрати на його доставку і розподіл серед споживачів. Тобто на даний момент споживачі платять лише за газ, а з початку квітня розпочнуть платити й за можливість користуватися газовою трубою, навіть якщо сам газ не використовують.

Є певні винятки для тих хто має лічильник, а хто ні.

Для тих ,хто має лічильник:  з 1 квітня 2017 року буде нараховуватися абонплата за можливість користування енергоносієм, навіть якщо споживач не буде витрачати газ.

Для тих, хто немає лічильника: у таких квартирах буде вестися розрахунок по нормативним показникам. Розраховувати будуть так, ніби у вас стоїть лічильнику зразку G2.5 з максимальною пропускною здатністю 4 кубометра на годину.

Скільки прийдеться платить українцям за новими тарифами?

«Раніше тариф складав 6,789 грн/кубометр (з ПДВ). Тепер із цієї суми вилучається вартість транспортування газу по магістральним трубопроводам і газорозподільним мережам. Тому основний тариф знижується на 10% і становить близько 6,120 грн/кубометр (з ПДВ). Він включає у себе ціну газа, як товар (4,942 грн/кубометр), торгову націнку (0,1581 грн/кубометр) та ПДФ (1,02 грн)», – повідомляє сайт Liga.net.