Острозька академія святкує свій день народження

19 жовтня відбувається святкування Дня Національного університету «Острозька академія». Цьогоріч ВНЗ виповнився 441 рік з часу заснування і 23 з моменту відродження.

Свято розпочалось із проведення комбінованої лекції «Історія Острозької академії: минуле і сучасність» для студентів першого курсу.

«Майбутнє академії залежить, значною мірою, від вас. Тому гордо несіть звання спудея Острозької академії»,

– зазначила лекторка Алла Атаманенко.

Продовжилося святкування урочистою молебенню у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького.

Об 11:00 в актовій залі НаУОА розпочалися урочистості з нагородження  найкращих студентів та співробітників Острозької академії грамотами та подяками за здобутки в громадській, студентській та викладацькій діяльності, а також за внесок у розвиток університету.

Далі на стадіоні академії відбувся масовий захід «Шлях крізь століття». Учасники флешмобу під час танцю утворили дві літери – ОА, а також пам’ятні дати, що стосуються  академії (заснування, відродження, сучасні здобутки та 25-річчя з моменту відродження).

Після полудня в університетському парку відбулося відкриття ярмарку «Пасіка»,  де усі охочі могли придбати речі, виготовлені руками спудеїв, скуштувати різні смаколики та поторгуватися на аукціоні балів.

“Мені сподобалось усе-усе. Сьогоднішній день доводить те, що Острозька академія не поділена на факультети і спеціальності, бо ми живемо одним цілим”,

– поділилася враженнями від свята першокурсниця Єлизавета Несен.

Також у парку була представлена реконструкція  кабінету ректора  у  період  відродження ОА, де кожен зміг побачити та доторкнутися до унікальних речей.

Закінчився святковий день концертом барокової та класичної музики у виконанні Лідії Футорської, Сергія Хоровця, Божени Корчинської.

Фотографії з події можна переглянути на нашій фейсбук-сторінці за посиланням.

Денис ГАВРИЛЮК

Софія ГРИЗОВСЬКА