ОА прокоментувала звинувачення Подвишенного в домаганні

7 вересня на сайті розслідувального медіа “Четверта Влада” вийшов матеріал, де у п’яти зґвалтуваннях звинувачують аспіранта Острозької академії Олександра Подвишенного.

Ostroh.info звернулось за коментарем до Олександра та отримало відповідь 8 вересня. Також надіслало Острозькій академії інформаційний запит, щоб дізнатись реакцію вишу та підтвердити чи спростувати інформацію про депортацію Подвишенного з Канади за схожими звинуваченнями.

У відповіді академії не було чіткої позиції щодо впливу цієї ситуації на її імідж. Ostroh.info публікує дослівну відповідь на інфозапит.

— З якого року Олександр Подвишенний є аспірантом Острозької академії?

— Олександр Подвишенний є аспірантом з 1 листопада 2017 року.

— Чи викладав він під час аспірантури у студентів? Якщо так, то скільки приблизно занять він мав за час аспірантури? Чи надходили будь-які скарги на його роботу за підсумками цих занять?

— Він проходив аспірантську практику з 14 жовтня по 22 листопада 2019 року. Під час практики провів 17 занять. Жодних скарг з боку студенток не було.

— Чи справді Олександра Подвишенного депортували з канадської програми у 2013 році за домагання?

— Національний університет “Острозька академія” не володіє і не забов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо цього питання, оскільки організатором обмінної програми була канадська організація “Канада. Світ. Молодь”.

Як, на вашу думку, ситуація зі звинуваченням у домаганнях аспіранта вливає на імідж Острозької академії?

— Особиста думка будь-кого з працівників чи адміністрації університету не є публічною інформацією

— Чи буде керівництво академії обговорювати з Олександром Подвишенним цю ситуацію? Чи готова академія, у випадку, якщо поліція відкриє кримінальне провадження, а суд доведе його винуватість, відрахувати Олександра з аспірантури?

— Вжиття будь-яких заходів можливе лише за наявності обвинувального вироку суду або інших офіційних документів від правоохоронних органів.

За цим покликанням доступний оригінал відповіді Острозької академії на наш інформаційний запит.