Halloween в ОА: бути чи ні?

26 жовтня в НаУ ОА розповідали, чому не варто святкувати Гелловін. Організатором заходу був настоятель Студентсько-викладацького храму Василь Жуковський.

Студенти висловили свою позицію щодо святкування Гелловіну. Після цього Василь Жуковський виголосив промову, у якій зазначив усі негативні сторони свята. Спікер зазначив, що підприємці мають з цього свята чималі гроші; про це свідчить зростання цін на гарбузи (лише у США на святкуванні Гелловіну було зароблено близько 2 млн. доларів). У висновку спікер запропонував розглянути негативні наслідки святкування Гелловіну.

Також до слова запросили представника Протестантської церкви Олександра Кравця, який зазначив християнську позицію щодо святкування Гелловіну.

Наприкінці заходу спікери говорили про несприйняття Гелловіну студентами-християнами.

Дехто зі студентів підтримав захід. Наприклад, студентка Інна Якобчук зазначила:

Захід був дуже крутий через те, що, як на мене, релігійні теми наповнюють душу та збагачують духовно. Відвідавши цей захід я отримала нові знання про Гелловін та про релігію загалом”.

Проте не всі були згодні зі спікерами. Своїми враженнями поділилася студентка Ірина Тарадай:

 “Особисто мені сьогоднішній захід не дуже сподобався, адже він проходив на зразок проповіді. Мені ж хотілося, аби організатори провели його у формі дебатів. Тому що я впевнена, що слухачі даної аудиторії мали різні позиції та достойні аргументи на користь святкування Гелловіну”.

Нагадаємо, Гелловін – це сучасне свято, яке походить від старовинного кельтського. Воно святкується в ніч проти 1 листопада.

Ольга ВЕРЕЩУК

One Reply to “Halloween в ОА: бути чи ні?”

Я,як учасник даного заходу,якого ще можна побачити на фотографія,хочу зазначити одну важливу річ:авторка забула згадати,що “святом” Halloween бути не може апріорі,бо слово “Свято”,як пояснював Василь Жуковський,походить від таких,що означають “святість,святий”… і “світло” нарешті! Чи відповідає це _дійство_,що сягає коренями в язичницькі часи,наведеним епітетам?Питання риторичне.
Не зазначено аргументації щодо того чому не варто відзначати-визнавати це дійство…мабуть,через те,що вона,переважно,зі Святого письма…це зрозуміло,кому цікаво,звертайтеся до Василя Миколайовича та Олександра Петровича – вони максимально лаконічно усе пояснять.
І на сам кінець…звернення до Ірини Тарандай та інших,кому імпонує її думка:Ви,як і решта, прийшли ДІЗНАТИСЯ що таке і чому не варто відзначати Гелловін,дізнатися,бо не маєте ґрунтовних знань з цього питання,тому вам розповідали,а у випадку з вченням Біблії – ПРОПОВІДУВАЛИ…”Дебати”,диспут передбачають же наявність певних знань й свою позицію щодо теми обговорення,підкріплену фактами та власними дослідженнями,що,між іншим,відзначав,Василь Миколайович.То про які дебати може йти мова?!
Вибачте,але треба слухати й чути осіб,що за кафедрою виступають.

Comments are closed.