В ОА говорили про соціальне підприємництво

В Острозькій академії провели презентацію на тему соціального підприємництва. Захід організували представники Української соціальної академії 4 жовтня.

Під час зустрічі студентам розповіли про  ідею та зміст підприємницької діяльності. Слухачам дали поради щодо створення та втілення власних проектів, а саме:

– мислити стратегічно, завжди прораховувати декілька можливих сценаріїв розгортання подій;
– мислити творчо, адже новаторські ідеї приваблюють широке коло споживачів;
– йти в ногу з часом і поширювати актуальні задуми;
– ставити пріоритетом не власну вигоду, а суспільну користь.

Розрізняють поняття “мета” підприємця й “місія” підприємця. Місію підприємця особисто я розглядаю як дещо більш високоморальне, піднесене. Соціальне підприємництво вимагає від ідейника визначення місії його діяльності, яка, власне, й спричиняє прогрес усієї справи”,

– розповідає менеджерка програм управлінського розвитку, співорганізаторка проекту Іванна Бедь.

Про соціальне підприємництво я дізналась випадково, а поцікавившись, зрозуміла, що це класна ідея, яка пояснює, як використовувати бізнес, поєднуючи його зі суспільно корисними діями.Соціальне підприємництво не може бути повноцінним, якщо місія підприємця тільки в матеріальному збагаченні”,

– додає менеджерка в акселераторі* соціального підприємництва Марина Богма.

*Акселератор соціального підприємництва – це нова освітня програма, місією якої є подолання бідності та безробіття молоді через розвиток соціального підприємництва.

Також, під час презентації всі учасники отримували практичні завдання. Вони наводили власні приклади соціальних проблем та методи їх ефективного вирішення.

“Я зрозуміла те, що будь-яку бізнес-ідею реально втілити в життя, її можна почати з нуля і навіть просто зараз. Я б хотіла не просто відкрити свій бізнес, а  певний відсоток прибутку з нього віддавати на благодійність. Гадаю, саме до таких ідей повинні мотивувати подібні заходи”,

– ділиться враженнями студентка-першокурсниця Марія Балабан.

 Як повідомляють організатори, найближчим часом вони планують здійснити повторний візит і розповісти студентам про власний соціальний бізнес.

Дарина БОРИСОВИЧ

Фото авторки