В ОА відбулася зустріч з представницею UA:КРИМ

20 листопада НаУ ОА відвідала менеджерка суспільно-політичного напряму «UA:суспільне мовлення» Олександра Очман.

Спікерка розповіла студентам про процес створення каналу UA:КРИМ, нюанси та проблеми, з якими стикнулися засновники:

«Спочатку постало питання: як зробити канал з командою, в якій немає жодного професійного журналіста?». 

Гостя розповідала про початкові етапи створення каналу, фінансові складнощі та поступовий прогрес. Сама Олександра за рік роботи каналу працювала і журналісткою, і ведучою новин, і продюсеркою.

«Роботу, яку роблять на інших каналах 7-8 людей, я робила сама і одночасно. Чим більше робиш, тим більше всього встигаєш»,

– розповідає гостя.

«Студентам і студенткам, які поки що знаходяться у «тепличних умовах» і ходять від гуртожитку до академії, варто знати про реальні умови роботи. Про те, що є дедлайн і можливість втратити роботу, якщо ти в нього не вкладаєшся. Про те, що є редактор/редакторка і коректура, до якої треба прислухатися. Про те, що гостей на ефіри треба шукати і вмовляти. Це була зустріч про те, як функціює журналістика за межами Семінарської, 2. Якщо про це не розказувати зараз – потім буде пізно»,

– коментує організаторка заходу Ольга Кириленко.

Думками поділилась студентка Острозької академії Аліна Тис:

«Опісля сьогоднішньої зустрічі я зрозуміла, що задля ідеї можна працювати постійно, і не так важливо, яка буде заробітна плата. Важливо мати мету та горіти бажанням творити».

Про враження від зустрічі розповіла Олександра Очман:

«Моя мета – познайомитись і розказати щось корисне, що стало б цікавим для когось. Я бачу, що люди хочуть працювати, шукають шляхи як покращитися. Не було жодного питання: «куди всунутись?», «з ким домовитись?». Були тільки питання про те, як удосконалювати своє мовлення та навички».

Наостанок , гостя запросила всіх бажаючих стажуватись на UA:КРИМ.

Ольга ЛЕЛЮХ

Фото взяті зі сторінки Лабораторії нових медіа