В Острозі відсвяткували День Острозької академії  (ФОТОРЕПОРТАЖ)

День Національного університету «Острозька академія» святкували 18 жовтня. Цьогоріч закладу вищої освіти виповнилося 442 роки з часу заснування і 24 з моменту відродження.

Свято розпочали з ранкових мотиваційних цитат, які роздавали волонтери всім охочим перед початком першого заняття.

Продовжилося святкування молебенем у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького та традиційним флешмобом на академічному стадіоні. Учасники  під час танцю утворили дату заснування  ОА – 1576, а також слово БІБЛІЯ – на згадку про Острозьку біблію.

Також провели театралізоване міні-дійство з князем Острозьким, Гальшкою та Іваном Федоровим.

Після полудня в університетському парку відбулося відкриття ярмарку-пасіки. Розпочався ярмарок із привітання ректора:

“Я бажаю, щоб наша пасіка завжди роїлася, щоб в нашій пасіці були тільки робочі бджоли. Я бажаю, щоб вам дарували солодкі поцілунки, щоб ваше все життя було суцільним медовим місяцем.”

Далі всі охочі могли придбати речі та сувеніри ручної роботи.

Також можна було купити смаколики на будь-який «колір та смак», представники з кожного факультету запрошували придбати їхні кулінарні страви.

Під час ярмарку можна було скуштувати і «веганську шавуху» з виключно натуральними овочевими компонентами, веганським беконом та баклажановим соусом.

На території  ярмарку діяли обмінні «грошові пункти». Національною «академічною валютою» цього дня став академічний бджолик. Співвідношення  «курсу» становило  5 гривень за 1 бджолик  (загалом, середня вартість смаколика коливалася в межах 3-5 бджоликів).

Також можна було поспостерігати за острозькими танцювальними гуртами, музичними виконавцями та декламаторами поезій.

Новинкою цьогорічного Дня академії була  фотозона.

Серед сувенірів можна було придбати листівки та наклейки з мотиваційними цитатами або крилатими  висловами, а також магніти із зображенням альма-матір та Острога.

Гості та студенти свята могли долучитися до благодійності, придбавши роботи учнів школи-інтернату для дітей із вадами мовлення та слуху. Зібрані під час ярмарку кошти підуть на організацію свята для дітей.

Серед  іншої продукції можна було придбати блокноти з символікою кожного факультету, прапорці, книги, футболки та худі з логотипом академії.

Конкурс «Найкращої бджілки» відбувався за новими правилами. Цьогоріч найкращою бджолою стала та, з якою зробили найбільше фото. Світлину з хештегом факультету виставляли в соцмережах.

Чесно, я не думав бути бджоликом, але в останній момент погодився, і не дарма. Все самі робили, все самі придумували, але не самі виграли. Хоча це було не дивно, бо економісти найкращі” – коментує переможець конкурсу, бджолик економічного факультету Тарас.

У рамках святкування Дня академії відбулася фінальна  футбольна гра за Кубок ректора. За призове місце змагалися команди Економічного факультету та Факультету права імені Іоникія Малиновського. Перемогу здобула команда Економічного факультету.

Завершальними  етапами  святкування  стали  гра «Що?Де? Коли?» та перегляд фільму «Рок хвиля». У грі взяли участь 8 команд, учасниками були як студенти, так і викладачі. Гра проходила у три етапи: загальні питання для команд, питання він декана кожного факультету і завершальні  відео-питання Ігоря Пасічника. Перемогла команда під назвою «Prodigiy».

Більше фото із святкування Дня академії можна знайти тут.