Польський досвід для острозьких студентів

Онлайн-бесіда з польським журналістом Юрієм Місіюком відбулася в Острозькій академії 16 листопада. Організаторкою стала викладачка з кафедри журналістики Вікторія Назарук.

«Спілкування з практиками – невід’ємна частина навчального процесу. Бесіда була організована в межах вивчення курсу “Міжнародна журналістика”. Із паном Юрієм познайомилися під час одного із обмінних проектів для медійників у Польщі. Вважаю, що його досвід є доволі цікавим для майбутніх журналістів»,

– зазначила викладачка.

За освітою Юрій — юрист. Але після демократизації Польщі в 1990-х роках він вирішив стати журналістом через потребу в україномовному контенті. Юрій працював редактором, зараз – продюсер телевізійних програм, що транслюються українською мовою. Таке користується попитом.

Спікер пояснює, що він не емігрант – його предки завжди жили на Холмщині (історичній частині України). Там є скупчення україномовного населення. Щоб володіти літературною мовою, Юрій виїжджав у відрядження в Луцьк.

Журналіст поділився своїм досвідом зі студентами та дещо розповів про польську журналістику загалом:

«У Польщі інтернет не є конкурентом телебаченню. Я вважаю, що вони існують окремо, не заважаючи один одному. Так само можна сказати, що паперова преса переживає свій Ренесанс. Є безкоштовні видання, але за більшість треба платити. Платні — якісніші. Безкоштовні ресурси можуть займатися якоюсь пропагандою. Загалом, журналістика тут і в Україні подібна».

Студентка другого курсу спеціальності журналістика Юлія Кучерук поділилася своїми враженнями:

«Саме такі зустрічі поповнюють наш багаж знань, адже журналіст повинен бути обізнаний у багатьох сферах нашого життя. На мою думку, було цікаво почути про те, як саме виглядає журналістика у Польщі».

Анна ДІКУН